Ali Asaf’a Yardım Eli

Ağrı’nın Cumhuriyet Mahallesinde yaşayan ve doğuştan Meningomyelosel ve Hidrosefali hastası Ali Asaf Demir’in tedavisine devam edebilmesi için İHH Ağrı şubesi Sivil Toplum Kuruluşları, Demir ailesine destek elini uzattı.

Ali Asaf’a Yardım Eli

Ağrı’da yaşayan Semra ve Şerefettin çiftinin 5 çocuğunun en küçüğü olan Ali Asaf’ın, omuriliği kese şeklinde dışa doğru büyümesi olarak açıklanan Meningomyelosel ve beyin omurilik sıvısının beyindeki boşluklarda birikmesi ve basınç artırması olarak açıklanan Hidrosefali hastası olarak dünyaya gelmesinin ardından uzun bir tedavi sürecinden geçtiğini anlatan baba Şerefettin Demir oğlu Ali Asaf’ın iki defa ameliyat olduğunu fakat tedavinin maddi imkânsızlıklardan dolayı yarım kaldığını söyledi. Demir, tedavinin sonuçlanması için İstanbul’da bir özel hastaneye gitmeleri gerektiğini aktardı.

Ağrı’da yaşayan ve doğuştan Meningomyelosel ve Hidrosefali hastası olan Ali Asaf, ailesinin maddi durumunun el vermemesi üzerine tedavi olamıyordu. 8 aylık olan Ali Asaf’ın maddi durumu iyi olmayan ailesinin yardım talebi üzerine harekete geçen İHH İnsani Yardım Derneği Ağrı Şubesi, Ali Asaf’ın durumunu sosyal medya aracılığıyla duyurarak bütün STK ve hayır sahibi vatandaşları ailenin mağduriyetini gidermeye davet etti. Kısa sürede yayılan yardım kampanyasıyla Demir ailesine yardımlar gelmeye başladı.

“Hastaneye sevki yapılmış fakat ailenin maddi sıkıntıları olduğu için bir türlü götürememişler“

Konuyla ilgili konuşan Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Kerem Engin, “Ali Asaf, Hidrosefali ve Meningomyelosel olarak dünyaya gelmiş. Ailenin durumunu sosyal medya aracılığıyla öğrendik. Ailenin komşusu olan bir kardeşimiz sağ olsun Ağrı İHH’nın sosyal medya hesabından bir gönüllümüze ulaştı. Sağ olsun duyarlı bir ablamız. Aile daha önce birkaç tane kurum ve kuruluşlara başvurmuş. Daha önce tedavi olması için hastaneye gitmesi gereken bir hasta Ali Asaf. Bu tedavi İstanbul Pendik’te yapılıyor. Ali Asaf’ın bu hastaneye sevki yapılmış fakat ailenin maddi sıkıntıları olduğu için bir türlü götürememişler. En son kontrole gittiklerinde doktor çocuğun yarı tatilde muhakkak İstanbul’daki Hastaneye götürülmesi gerektiğini söylemiş. Bizde aileyi ziyaret ettik. Aile hakikatten ihtiyaç sahibi bir aile“ dedi.

“Aileye acil yardım kapsamında gıda ve yiyecek yardımında bulunduk“

Baba Şerefettin Demir’in geçimini sağlamak için el arabasıyla hamallık yaptığını aktaran Engin aileye acil yardımları ulaştırdıklarını ifade ederek, “Evde iki tane öğrenci var. Diğer çocuklar da küçük. Bu anlamda geçim sıkıntısı çeken bir aile. Biz öncelikle aileye acil yardım kapsamında gıda ve yiyecek yardımında bulunduk. Çocuklara kışlık giysi temin ettik. Şimdi de kışlık bot ve mont ayarlanıyor“ şeklinde konuştu.

“Allah’ın izniyle Ali Asaf’ın tedavi sürecine bir nebze de olsa katkıda bulunacağız“

Engin, Ali Asaf’ın tedavi masrafları için ihtiyaçları olan maddi destek için sosyal medya hesaplarından yardım kampanyası başlattıklarını dile getirerek şunları söyledi:

“Ali Asaf’ın tedavisi için yine sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla aileden izin alarak bir yardım kampanyası başlattık. Sağ olsunlar hayırsever vatandaşlar bize ulaştı. Birkaç kardeşimiz kendilerinin yol masrafını konaklama ile ilgili destekte bulunabileceklerini söylediler. Bizde İnşallah ayın 5’i ya da 6’sında uçak biletlerini gidiş dönüş şeklinde ayarlayacağız. Ailemizi göndereceğiz Allah’ın izniyle Ali Asaf’ın tedavi sürecine bir nebze de olsa katkıda bulunacağız. Bu noktada ilgi göstererek bütün hayırseverlere teşekkür ediyoruz.“

“Bu duyarlılık bizi çok duygulandırdı“

Ali Asaf’a yardım etmek isteyen vatandaşların duyarlılığının kendilerini duygulandırdığını kaydeden Engin, “Ağrı içinde ve dışında bize ulaşıp bu kardeşimizin tedavisine maddi ve manevi, katkı sağlamak isteyen birçok kardeşimiz oldu. İşin doğrusu bu duyarlılık bizi çok duygulandırdı. Milletimizin bu yürekten acıları ve sıkıntıları paylaşma noktasında ellerinden geleni ortaya koyma gayretleri hakikatten çok güzel. İnşallah bu kardeşliğimiz, birliğimiz, beraberliğimiz, birbirimizi gözetmemiz bu toplumun en büyük değer yargısı ve zenginliğidir. Bunun devam etmesi, her birimizin sağımızda, solumuzda sıkıntıda olan insanlardan sorumlu olduğunu düşünerek hareket etmesi umut verici bir durum. Bağışçılardan Allah razı olsun“ ifadelerini kullandı.

“Aileyi yakından takip etmeye devam ediyoruz“

İHH Ağrı Şubesi’nin sosyal medya hesaplarına ulaşarak Demir ailesinin mağduriyetinin giderilmesine vesile olan komşuya teşekkür eden İHH Ağrı İl Başkanı Kerem Engin, bağışçılara da teşekkür ederek hayra vesile olmalarının değerli olduğuna vurgu yaptı. Engin, yaptığı konuşmalara şu ifadelerle son verdi:

“Yine bu anlamda komşusundan olup komşusunun o sıkıntısını bize ulaştıran ablamızdan da Allah razı olsun. Zira o olmamış olsaydı belki biz aileye ulaşamayacaktık. Belki aile bekleyecek yani bu tedavi gecikmiş olabilirdi. İnşallah çocuğumuzda gereken tedaviyi görür. Sağ salim bir şekilde iyileşerek buraya döner hayırlısıyla. Biz aileyi yakından takip etmeye devam ediyoruz. Ali Asaf’ın tedavisinin yanında bu ailenin inşallah periyodik olarak yardımlarını yapacağız. Gerek gıda, gerek temizlik malzemesi, gerekse çocukların okul masraflarıyla ilgili yardımlarımızı devam ettireceğiz. Hayırseverlerin bu konuda Ağrı İHH’ya ve bu tür yardım kuruluşlarına olan destekleri inşallah güzel sonuçlara vesile olacak.“

(Demet Aydemir)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER