SAYAN’DAN AĞBİM PROJESİ

AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan, yaşlı bireylerin yararlanması için Ağrı Bakım ve İhtiyaç Merkezi (AĞBİM) ile evde bakım hizmeti sunacaklarını söyledi.

SAYAN’DAN AĞBİM PROJESİ

AK Parti Adayı Savcı Sayan, sosyal belediyecilik anlamında hazırladığı projeleriyle göz doldurmaya devam ediyor. Ağrı’nın hizmet açısından diğer şehirlere oranla çok eksikleri olması sebebiyle daha fazla hizmete ihtiyaç olduğunu belirten Savcı Sayan bu eksiklikleri sosyal belediyecilik anlamında yapılacak hizmetlerle kısa zamanda kapatacaklarını belirtti.

Ağrı’yı kısa zamanda geliştirmek adına projeleriyle Manisa masaj salonu seçim çalışmalarına devam eden Savcı Sayan, hazırladığı Ağrı Bakım ve İhtiyaç Merkezi (AĞBİM) projesi ile yaşlılara evde bakım hizmeti vererek onların yüzlerini yüzünü güldürecek. 

‘’Ağrı insanı kendini yalnız hissetmeyecek’’

Projelerinden bahseden Sayan Evde Bakım Hizmeti ile yaşlıların ve yardıma muhtaç olan insanların yalnız olmadıklarını hissetmelerini sağlayarak daha güzel şartlarda yaşayabilmelerini sağlayacaklarını söyledi. Sayan, ‘’Örf ve adetlerine bağlı, büyüklere hürmeti elden bırakmayan Ağrılılara yakışır bir hizmet olan evde bakım başlatılacak. Bakıma muhtaç olan Ağrılı büyüklerin evlerinde sağlık kontrolleri yapılacak. Doktora görünmesi gerekiyorsa yönlendirilecek. Evin temizliği ve gıda yardımı yapılacak. Vatandaş rahat edecek. Ağrı insanı kendini yalnız hissetmeyecek’’ ifadeleriyle projesini anlattı.

Mersin masaj salonu

‘’Bakıma ihtiyaç duyan insanlar sürekli kontrol altında olacak’’

Belediye araçlarının yaşlı insanlara 15 günde bir AĞBİM (Ağrı Bakım ve İhtiyaç Merkezi) projesi adı altında gerekli kontrollerini yapacaklarını dile getiren Sayan, ‘’ Belediye ekibimiz her 15 günde bir önceden tespit edilmiş yardıma muhtaç yaşlı insanların evine giderek onların tansiyon, şeker gibi kontrollerin tamamını yapacak. Evi temizlenecek, dolabını yiyecek ve içecek dolduracak. Hastaneye ihtiyacı varsa hastaneye götürecek ve bakıma ihtiyaç duyan insanlar sürekli kontrol altında olacak.’’ şeklinde anlattı.

Geçim sıkıntısı çeken insanlarında tespit edilerek iş sahibi olana kadar evinin önüne her sabah kimse farkına varmadan her gün 10 tane ekmek 2 kilo süt bırakılacağını dile getiren AK Parti Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, ’’Ağrı’da gidilmedik yer, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Yoksulluk bitene kadar çalışacağız. Ağrı’yı kalkındıracağız. Ağrıyı Doğu’nun parlayan yıldızı yapacağız.’’ İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 05:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER