ADAL Roket Takımı Vali Varol'u Ziyaret etti

Teknofest Orta İrtifa Roket yarışması finallerine hazırlanan Ağrı Dağı Anadolu Lisesi okul ekibi Vali Dr. Osman Varol'u ziyaret eder yarışma ve imal ettikleri roket hakkında bilgi verdi.

ADAL Roket Takımı Vali Varol'u Ziyaret etti

Vali Varol, 220 santim uzunluğunda yerli roket üreten Ağrı Dağı Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan ADAL Roket Takımını makamında kabul etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, Okul Müdürü Tekin Ergül ve Danışman Öğretmen Tuncay Yıldız’ın eşlik ettiği ziyarette ADAL Roket Takımı; elektronik, yazılım, mekanik ve fizik bilgilerini kullanarak ürettikleri roket hakkında Vali Dr. Osman Varol’a detaylı bilgi verdi.

Teknofest Orta İrtifa Roket Yarışmasına katılacak olan ADAL Roket Takımı, sonuçları 14 Ağustos 2020 tarihinde açıklanacak 4. aşamayı geçmesi halinde finalist ekipler arasında yerini alacak.
Gençleri geleceğin teminatı olarak gördüğünü söyleyen Vali Varol, gençlerin Ağrı’yı temsil etmelerinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti.

Teknofest’in her yıl düzenlediği lise ve üniversite öğrencileri arası roket yarışmasına katılan ve final turu elemelerine katılmaya hak kazanan Ağrı Dağı Anadolu Lisesi’nin okul müdürü Tekin Ergül, yarışmanın üç önemli aşamasını geçerek Ankara Tuz Gölünde yapılacak final aşamasında tüm Türkiye’den 5 lise ve 45 üniversite ekibi ile yarışacaklarını söyledi. Ergül Ağrı Dağı Anadolu Lisesi olarak yarışmalarda başarılı olacaklarından emin olduğunu belirterek  “İlimiz adına yakışan bir çalışmaya imza atan başta fizik öğretmenimiz Tuncay Yıldız ve öğrencilerini tebrik ederek, Ağrı Valisi Dr. Osman Varol ve il milli eğitim müdürü Mehmet Faruk Tekin'e verdikleri destek için teşekkür ederiz.“

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 12:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekoye Gihadini
Tekoye Gihadini - 6 ay Önce

Eğitimcinin roketi de kaleme benziyor...
İyisi mi eğitimci kalem üretsin.

Hakkı Kul
Hakkı Kul @Tekoye Gihadini - 6 ay Önce

Kendi adını yazamadan yorumun yapan arkadaşın karın ağrısı vardır.

Tekin Ergül
Tekin Ergül @Tekoye Gihadini - 6 ay Önce

Yorum yapan arkadaşların kendi isimlerini yazacak medeni cesaretleri yoksa denilecek birşey kalmamıştır.

Himmet Deniz
Himmet Deniz - 6 ay Önce

Eğitimci kalem üretmez ama kalemle roket de üretir. Fakat kendi isimini yazacak cesareti olmayan ve insanların isimlerini de bozarak birşey yaptığını zanneden zihniyetin eğitilebilir olduğunu düşünmüyorum. Bu tür şahıslar sanki insanlık atığı, çöp zihniyet.

SIRADAKİ HABER