Ağrı’da 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri başlıyor

Ağrı’da 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri başlıyor

 Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenliyor. Etkinlikler kapsamında şehit öğretmenler için hatim duası, emekli öğretmenlere vefa ziyareti, öğretmenler korosu dinletisi, dünden bugüne öğretmen fotoğraf albümü, eğitimde iyi örnekler proje yarışması ve hatıra yazma yarışması gibi çeşitli programlar gerçekleştirilecek.
İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, yaptığı açıklamada, öğretmenlerin bir milletin yarınlarına, geleceğine yön veren, bir milleti şekillendiren, insanların ömründe silinmez izler bırakan ve öğrencilerin hayatı tanımalarında rehber vazifesini üstlenen kutsal bir mesleği icra ettiklerini belirtti. Kökrek, öğretmenlerin hak ettikleri değeri görmeleri Elitbahis için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.
Kökrek, etkinliklerin ayrıntıları hakkında şu bilgileri verdi: “Etkinlikler kapsamında ilk olarak şehit öğretmenlerimiz için hatim duası yapılacaktır. Yıllarca fedakarca çalışan emekli öğretmenlerimize de vefa ziyaretlerimiz olacaktır. Büyük çoğunluğunu öğretmenlerimizin oluşturduğu koromuzun dinletisi de kıymetli öğretmenlerimizle buluşturulacaktır. Dünden Bugüne Öğretmen etkinliğimizde ise öğretmenlerimizin göreve ilk başladıkları zamana ve bu yıla ait fotoğraflarından oluşan bir fotoğraf albümü hazırlanacaktır. Öğretmenlerimizin büyük ilgi gösterdiği ‘Eğitimde İyi Örnekler’ proje yarışması ile eğitim öğretim alanında öğretmenlerin hazırladığı projeler ödüllendirilecektir. Öğretmenlik mesleğine dair elbette ki her an güzel ve eşsizdir. Asıl amacımız bu güzellikleri yarıştırmak değil ortaya çıkarmaktır. Bu amaçla gerçekleştirilen anı yarışmamızın adı ‘Hatırat-ı Muallim’ olarak belirlenmiştir. Öğretmenler arası proje ve hatıra yazma yarışmalarımızla ilimizde görev yapan öğretmenlerimizin fikirlerini, projelerini, hatıralarını, mesleki deneyimlerini aktarabilmeleri için onlara bir fırsat veriyoruz. Kıymetli meslektaşlarımın projelerine ve kalemine güveniyorum. Yarışmalara katılacak tüm öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Köy okullarında eğitim gören öğrencilerimizi mutlu etmek adına 24 merkez okulumuzun idareci ve öğretmenleri, Öğretmenler Günü haftası içerisinde 24 köy okuluna ziyarette bulunacaklar.”
Etkinliklerin öğretmenlere moral ve motivasyon sağlayacağını umduğunu dile getiren Kökrek, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerine tüm öğretmenleri, öğrencileri ve velileri davet etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2024, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER