banner56

Ağrı’da lise öğrencilerine yönelik “Fuat Sezgin ve İslam Bilimler Tarihi” adlı konferans verildi

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayelerinde, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan tarafından Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesinde öğrenim gören öğrencilerine yönelik “Fuat Sezgin ve İslam Bilimler Tarihi” adlı konferans verildi.

Ağrı’da lise öğrencilerine yönelik “Fuat Sezgin ve İslam Bilimler Tarihi” adlı konferans verildi

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayelerinde, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan tarafınca Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesinde tahsil gören öğrencilerine yönelik “Fuat Sezgin ve İslam Bilimler Tarihi” isminde konuşma verildi.
Kültür ve Kongre Merkezi salonunda düzenlenen konferansa Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mecit Çetinkaya, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, kentte yürütülen emek harcamalar ve yeni öğrenim-tedris yılında uygulanacak olan projeleri anlattı. Daha sonrasında Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan tarafınca Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesinde tahsil kabul eden öğrencilere “Fuat Sezgin ve İslam Bilimler Tarihi” adlı konferans verilirken, soru sordurulmuş olduğu ve cevaplayan öğrencilere kitap hediye etti. Konferans sonucunda Kökrek, Rektör Prof. Dr. Aslan’a, Ağrı Dağı ve İshakpaşa Sarayından oluşan tablo takdim etti. Öte taraftan Vali Dr. Osman Varol; Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mecit Çetinkaya ve beraberindekileri makamında kabul ederek plaket takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER