Ağrı’da öğrenciler ikramlarla karşılandı

Ağrı’da öğrenciler ikramlarla karşılandı

Ağrı’da Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlara kayıt yaptırmak için gelen veliler ve üniversite öğrencileri, ikramlarla karşılandı.
AAğrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Liderleri gönüllü gençler ile birlikte öğrencileri, otobüs terminalinde lokum ve kolonya ikramları ile karşıladı. Kurulan stantlarda yurt, gençlik ve spor hizmetleri hakkındaki bilgilendirilen öğrenciler araçlarla yurtlara götürüldü.
Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü mensubu, kısa bir müddet ilkin tadilattan geçirilerek hazır hale getirilen il merkezinde 5 ve Patnos ilçesinde ise 1 yurtta, öğrencilerin kayıt işlemlerine başladı.
"Yurdunuz Yuvanızdır", "Evinize sefalar getirdiniz" pankartlarının asılı olduğu yurtların önüne gelen öğrenciler ve yakınları, yurtların bahçesine alındı.
Yoğunluğun oluştuğu alanlarda kayıt için bekleyen öğrenciler ve yakınlarına, müessese personelince şeker ve çay ikram edildi.
Kayıt işlemlerinin arkasından yurtlara yerleştirilmeye başlayan öğrenciler kendilerine yayınlanan alaka ve alakadan memnuniyetlerini dile getirdi.
Yurt Hizmetleri Şube Müdürü Nesim Aydın yapmış olduğu açıklamada; Yurt kapasitelerinin 6 bin 345 olduğunu söylemiş oldu. Tüm öğrencilerimiz yurtlarımıza sorunsuz bir biçimde yerleştirmeye devam ediyoruz.
Tatil döneminde yurtlarımızda ayrıntılı bakım ve tamir emek vermesi yaptıklarını belirten Aydın, şöyleki konuştu:
"Personelimiz, öğrencilerin yurt kaydı için bugün görevdeler. Herhangi bir sıkıntımız yok, dışarıda kalan öğrencimiz de yok. Yedekler ve asla kaydı olmayan öğrencileri imkanlar dahilinde konuk ediyoruz. Öğrenciler ve velilerle yakından ilgileniyoruz dedi.
Öğrencilerden Eda Yeşilyurt; Ağrı’ya Sivas ilinden otogara indim. Burada Ağrı Gençlik Merkezi tarafınca kurulan stantlarda çok güzel karşılandık. Yurduma akrabalarım ile beraber gittim. Burada da beni ve ailemi güler yüz ile karşılayan Ağrı GSB ailesine teşekkür ediyorum dedi.
Öğrenci Velilerinden Osman Alper ise; Kızım ile beraber Ağrı Yurtlarında oldukça güzel karşılandık. Bize gösterdikleri alaka ve alakalarından dolayı bütün personele teşekkür ediyorum dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER