AĞRI’DA YKS SINAVI KORONA GÖLGESİNDE BAŞLADI

Ağrı’da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan TYT, korona virüs tedbirleri kapsamında saat 10.15’te başladı.

AĞRI’DA YKS SINAVI KORONA GÖLGESİNDE BAŞLADI

ÖSYM’nin açıkladığı verilere göre bu yıl 2 milyon 433 bin 219 kişi YKS'ye başvuru yaptı. Ağrı’da da yüzlerce öğrenci, hayalini kurdukları üniversiteye kazanabilmek için sabahın erken saatlerinde kalkarak sınava girecekleri okula doğru yol aldı.

YKS Sınavının ilk oturumu olan TYT’ye girmek için sosyal mesafe, maske ve el temizliğine kurallarına uyarak sınav olacakları okulların önüne gelen adaylar teker teker okullara alındı.

Korona virüs tehlikesi gölgesinde sınavın yapıldığı tüm okullarda önlemler alındı. Bu sene veliler, geçmiş yıllardakinin aksine okul bahçesine alınmadı. Okulların bahçesine alınmayan aileler, okul bahçelerinin dışında çocuklarının hayallerindeki başarıyı elde etmeleri için dualar etti.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ikinci oturumu olan AYT ise, 28 Haziran Pazar günü (yarın) saat 10.15’te yine korona virüs tedbirleri kapsamında yapılacak ve ÖSYM takvimine göre YKS sonuçları 28 Temmuz 2020'de açıklanacak.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2020, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER