İş insanı İbrahim Çeçen, Doğubayazıt Ömer Çoktin Fen Lisesi’ni ziyaret etti

İş insanı İbrahim Çeçen, Doğubayazıt Ömer Çoktin Fen Lisesi’ni ziyaret etti

IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, Doğubayazıt Ömer Çoktin Fen Lisesi’ni ziyaret ederek okulun eğitim faaliyetlerini inceledi. Çeçen, bu okulu yapan ve Doğubayazıt eğitimine katkı sağlayan Çoktin ailesine teşekkür etti.

IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, beraberindeki heyet ile birlikte Doğubayazıt’a geldi. Heyette İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Doğubayazıt Kaymakamı Murat Ekinci, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Can, iş insanları Bişar Çoktin ve Fuat Türkmen, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Daire Başkanı IC Vakfı bursiyeri Mehmet İlidi ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Alpaslan yer aldı.

Heyet, ilk olarak Doğubayazıt Ömer Çoktin Fen Lisesi’ni ziyaret etti. Okulun bölümlerini gezen Çeçen ve beraberindekiler, öğrencilerle sohbet ederek başarılar diledi. Okulun fiziki durumu, eğitim kalitesi ve öğrencilerin performansı hakkında bilgi alan Çeçen, eğitimin önemine dikkat çekti. Çeçen, “Eğitim, bir ülkenin kalkınmasının temelidir. Bu okulu yapan ve Doğubayazıt eğitimine destek ve katkı veren Çoktin ailesine teşekkür ediyorum. Bu okulda okuyan öğrencilerin başarılı olacağına inanıyorum. Biz de IC Holding olarak eğitime her zaman destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Eğitime verdiği destek ve katkılardan dolayı Çeçen’e teşekkür eden Kökrek ise il genelinde yürütülen proje ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kökrek, “İlimizde eğitimin kalitesini artırmak için çeşitli projeler yürütüyoruz. Bu projelerde bizlere destek olan başta Sayın İbrahim Çeçen olmak üzere tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Doğubayazıt Ömer Çoktin Fen Lisesi de ilimizin en başarılı okullarından biridir. Bu okulun yapımında emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Ziyaret sonunda Çeçen ve beraberindekiler, okul yönetimi ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

ağrı haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER