VALİ VAROL, MURAT KIZ YATILI BÖLGE ORTAOKULU’NU ZİYARET ETTİ

Vali Dr. Osman Varol, Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulunu ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu.

VALİ VAROL, MURAT KIZ YATILI BÖLGE ORTAOKULU’NU ZİYARET ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, Okul Müdürü Sedrettin Güler, öğretmenler ve çocuklar tarafından karşılanan Vali Varol, Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu.

 EBA'ya erişimi olmayan öğrenciler için tasarlanan Gezici EBA Destek Aracında incelemelerde bulunan Vali Dr. Osman Varol, online dersler hakkında da bilgiler aldı.

KodlAğrı Projesi kapsamında öğrenciler tarafından tasarlanan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Varol, kodlama atölyesini ziyaret ederek geleceği tasarlayan öğrencilerle sohbet etti.

İncelemelerine EBA Destek Merkezinde devam eden Vali Dr. Osman Varol, çeşitli sebeplerle uzaktan eğitim sürecini takip edemeyen öğrencilerin eğitim görmeleri için hazırlanmış merkezde, öğrencilerle ders dinledi.

Daha sonra, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı büyük bir fedakarlıkla yarınlara hazırlayan öğretmenlerle bir araya gelen Vali Varol: “Pandemi dolayısıyla hepimiz için çok yeni bir tecrübe olan ‘Yeni Normal’ dediğimiz bir süreçten geçiyoruz. Yeni eğitim öğretim yılına, bugüne kadar eğitime haklı olarak yaptığımız tüm yatırımların karşılığını gördüğümüz, teknolojik olanaklarımızı kullanarak başlıyoruz. Devletimizin sağladığı fiziksel ve teknolojik olanaklarla, Milli Eğitim Teşkilatımızın siz değerli mensuplarının gücünü birleştirerek yeni çağa çocuklarımızı hazırlıyoruz. Devletimizin tedbirleri sizlerin gayreti ile bu süreci başarı ile atlatacağımızdan hiç şüphem olmadığını belirtiyor, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.“ Şeklinde konuştu.

Vali Dr. Osman Varol’un Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu ziyaretine, Vali Yardımcısı Ahmet Vezir Baycar eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER