YILDIRIM, "SESSİZ KALMAK ZORUNDA BIRAKILANLARIN ÇIĞLIĞI OLACAĞIZ"

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde geleceğin anne ve baba adaylarına çocuk istismarı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla geliştirilen sosyal sorumluluk projesinde ‘Çocuk İstismarı ve Farkındalık’" konulu eğitim düzenlendi.

YILDIRIM, "SESSİZ KALMAK ZORUNDA BIRAKILANLARIN ÇIĞLIĞI OLACAĞIZ"

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde geleceğin anne ve baba adaylarına çocuk istismarı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla geliştirilen sosyal sorumluluk projesinde ‘Çocuk İstismarı ve Farkındalık’" konulu eğitim düzenlendi. Korunmak için farkında olmak düşüncesiyle yola çıkan ‘UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği" çocuklara farkındalık oluşturmak için her alanda eğitim vermeyi hedefliyor.

 UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Ağrı Koordinatörlüğü tarafından Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Okul Öncesi 1. sınıf öğrencilerine yönelik "Çocuk İstismarı ve Farkındalık" konulu eğitim verildi. UCİM Tanıtımı, UCİM Ağrı İl Sorumlusu Yusuf Yıldırım, Çocuk İstismarının Psikolojik Boyutu UCİM Ağrı Rehabilitayson Koordinatörü Psikolog. Merve Demir ve Çocuk İstismarının Hukuki boyutu UCİM Ağrı Gönüllü Avukatı Mehmet Sıddık Aldemir" tarafından anlatıldı. UCİM Tanıtımını ve eğitimin asıl amacını anlatan, Yıldırım; "Bizler 3 yıldır Çocuk İstismarı ile Mücadele etmek için UCİM ile birlikteyiz. İnsanlarımızı bilinçlendirmek amacıyla düzenlediğimiz eğitimler ile çocuklara ve ailelere büyük farkındalıklar oluşturma arayışı içerisindeyiz. UCİM ile tanıştığımda bir şeyler yapmam gerektiğini, yaşanan çocuk istismarlarını ve çocuk ölümlerinin görmemezlikten gelmemem gerektiğini fark ettim. Ve bu mücadeleye başladım. Çocukların sağlıklı bir biçimde yetişmesini sağlamak, çocukları her türlü istismardan korumak ve bu yaşanan acı olayların önüne geçmeyi amaç olarak benimsedim. Ve bu yapının sadece çocuklara yardım değil, çaresiz insanlara yardım olduğunu fark ettim. Bizler çaresizlik hisseden çocuklarımıza çare, yaşadıkları karşısında sessiz kalmak zorunda bırakılanların çığlığı olmak için çalışıyor, gün geçtikçe kalabalıklaşan kocaman bir aile oluyoruz. Ağrı'daki üye sayısı ise 4 Kasım 2021 itibari ile 723 kişi olmuştur. Sizlerde Çocuk İstismarı'na dur demek istiyorsanız, Çocuklarımızın sesi olmak istiyorsanız bizlere üye olup Mücadelemize destek olabilirsiniz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2021, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER