YILIN İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Ağrı ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uzaktan ile yürütülecek olan yeni eğitim öğretim yılı, okullarda İstiklal Marşı'nın okunması ve ders zilinin çalmasıyla başladı.

YILIN İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce İsmet Ömeroğlu İlköğretim Okulunda öğretmenlerin katılımıyla program düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin’in katılımıyla sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, ilk ders zilinin çalınmasıyla uzaktan eğitime başlandı.

2020-2021 eğitim-öğretim yılına uzaktan eğitimle de olsa bugün itibariyle başladıklarını ve 21 Eylül'e kadar uzaktan eğitim şeklinde canlı derslerle beraber eğitime devam edeceklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, “Biz Ağrı İl Milli Eğitim olarak okullarımız ve öğretmenlerimizle hazırız. İnşallah 21 Eylül'den itibaren yüz yüze eğitime geçmeyi hedefliyoruz. Şu anda gördüğünüz gibi bütün öğretmen arkadaşlarımız okullarındalar. Hatta bugün beraber İstiklal Marşı'nı söyleyerek, okul zilini çalarak arkadaşlarımızla beraber eğitim öğretim dönemini öğrencilerimiz adına açmış olduk. Tabi gönül isterdi ki öğrencilerimizle beraber açalım fakat bir süre daha beklememiz gerekiyor. İnşallah 21 Eylül ile beraber öğrencilerimizle eğitim öğretimi açmak istiyoruz“ dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yaptığı açıklamaya göre uzaktan eğitim 21 Eylül'e kadar devam edecek. Öte yandan Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından, “Yarın sabah 09.00'da tüm okullarımızdan İstiklal Marşı'mız ve ardından okul zili sesi yükselecek. Çocuklara söyleyin, bize evlerinden eşlik etmek için hazır olsunlar. 09.00'da hep birlikte marşımızla, ders zilimizle, bütün iyi dileklerimiz ve neşemizle“ paylaşımında bulundu. Bakan Selçuk yüz yüze eğitim ile ilgili de, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 21 Eylül'den sonraki eğitimin Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze olarak başlayacağını belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER