Cumhurbaşkanı emeklilere zam için talimatı verdi!

Cumhurbaşkanı emeklilere zam için talimatı verdi!

Asgari ücretin arkasından gözler emekli zammına çevrildi. Asgari ücrete meydana getirilen yüzde 50'lik zam sonrası emekliler de bir beklentiye girdi. Bugün yılın son toplantsıcaklıknı yapacak olan cumhurbaşkanlığı kabinesi'nin bir numaralı gündemi de emekli zammı. Cumhurbaşkanı erdoğan'ın emekli maaşları için büyük bir zam direktifı verdiği mevzuşuluyor. Ak parti kulislerinde enflasyon + yüzde 25'lik zamlardan bahsediliyor. Bu da yüzde 35-40 arası bir artışa denk geliyor.
Asgari ücret pazarlığı geçtiğimiz hafta sona erdi. 2022 yılı için asgari ücret yüzde 50 zamla 4.253 lira oldu. Asgari ücretin ardından gözler emekli zammına çevrildi. Milyonlarca emekli, asgari ücrete yapılan zam sonrası efsunk bir beklentiye girdi.

Kabine'de emekli zammi değerlendirilecek
Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün ekonomi gündemiyle toplanıyor. Senenin son toplantısında emekli zammı da masaya yatırılacak. Masada emekliye yapılacak seyyanen zam yahut asgari ücrete yapılacak zammın oranı kadar emekli maaşına da zam yapılması şeklinde seçenekler var. Bu seçeneklerin bütçeye olan etkisi de kabine toplantısında değerlendirilecek.

Erdoğan talimati verdi
Ankara kulislerinde cumhurbaşkanı erdoğan'ın emekli maaşları için büyük bir zam talimatı verdiği mevzuşuluyor. Ak parti kulislerinde enflasyon + yüzde 25'lik zamlardan bahsediliyor. Bu da yüzde 35-40 arası bir artışa denk geliyor.

Emekliler seçimde kilit nokta
Ak partili vekiller, emeklilerin seçimdeki önemine de vurgu yapıyor. Seçmen kitlesinin büyük kısmınü emeklilerin oluşturduğunu söyleyen ak partililer, emekli maaşlarına da asgari ücret gibi efsunk bir artış yapılması icap ettiğini söylüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER