Doların düşmesi gıda fiyatlarına yansıyacak mı?

Ticaret bakanı muş: döviz kurundaki düşüşe bağlı olarak fiyatlarda gevşeme bekliyoruz

Doların düşmesi gıda fiyatlarına yansıyacak mı?

Tecim bakanı mehmet muş, döviz kurundaki düşüşe bağlı olarak gıda fiyatlarında tenzilat olup olmayacağı sorusunu yanıtladı. Muş, "döviz kurundaki düşüşe bağlı olarak ikimiz de fiyatlarda bir gevşeme bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
Ticaret bakanı mehmet muş, ak parti tbmm öbek toplantısı öncesinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Kabine sonrası cumhurbaşkanı erdoğan tarafından kur korumalı tl mevduatı sisteminin açıklanması ile döviz kurunda sert bir düşüş yaşanmasına ilişkin mevzuşan muş, besin tutarlarına da değindi.

"fiyatlarda bir gevşeme bekliyoruz"
Doların 18 lira seviyelerinden 12 tl seviyelerine kadar inmesinin besin tutarlarına tenzilat olarak yansıyıp yansımayacağına ilişkin bir soru üzerine muş, "döviz kurundaki düşüşe bağlı olarak biz de fiyatlarda bir gevşeme bekliyoruz." dedi.

Ito da üyelerine güncelleme çağrisi yapmişti
Istanbul ticaret odası (ito) başkanı şekib avdagiç de dün, ekonomideki gelişmeler sonrasında bir açıklama yapmıştı. Avdagiç, "fiyatlar roket hızında çıkıp paraşüt hızında inmemeli. üyelerimize aleni çağrıda bulunuyorum, fiyatlara acilen güncelleme yapılmalı." ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER