Yardım kömürü bu yıl da evleri ısıtacak

Ağrı Valiliği tarafından dağıtılmaya başlayan yardım kömürü bu yıl da sahiplerini buluyor.

Yardım kömürü bu yıl da evleri ısıtacak

Ağrı merkezde valilik tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılan yardım kömürü evleri ısıttığı gibi cepleri de rahatlatıyor. Bu yıl kömür fiyatlarının iyice artması üzerine halk, aile bütçesine katkısı olur düşüncesiyle ücretsiz bir şekilde dağıtılan yardım kömürünü alıyor.

Ağrı Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında saha personeli olarak çalışan Zafer Gedik, dağıttıkları yardım kömürüyle ilgili şunları söyledi: ‘’Burada saha sorumlusu olarak görev yapıyorum. İhtiyaç sahibi ailelerimize kömür vermek için buradayız. Yardım kömürleri geldikçe bizde her aile başına 50 torba yaklaşık 1 ton 900 kg’a tekabül eder kömür vermekteyiz. Arkadaşlar burada nakliye araçlarına kömürleri yüklüyor araçlarda götürüp kişinin evine teslim ediyor. Tırlarla getirilen kömürlerin bir kısmının torbası boşaltım esnasında yırtılıyor bizde yere dökülen kömürlerin zayi olmaması için   gönderdikleri kullanılmamış torbalara yeniden doldurup ağzını dikiyoruz ve vatandaşlarımıza veriyoruz. Bu şekilde vatandaşlarımıza gerek 107 köy gerekse Ağrı merkez 18 mahalle yardım etmeye gayret gösteriyoruz.’’

Gedik, ‘’Bu konuda sayın valimiz sağ olsun çok ilgili kömürümüz çok güzel vatandaşlar çok memnun. Birçok teşekkür alıyoruz gerek vatandaşlarımızdan, gerekse muhtarlarımızdan olsun’’ ifadelerini kullandı.

Kömür almaya gelen vatandaşlardan biri olan Ahmet sarı, ‘’Allah devletimize zeval vermesin yardım kömüründen memnunuz. Her yıl kömürümüzü aynı şekilde 50’şer torba alıyoruz. Kömürün tonu 7-8 bin lira alamıyoruz devletimiz olmasa biz bu kömürü nereden bulacağız’’dedi.

HABER:ÇİĞDEM DOĞAN-ASUMAN PÜSKÜLLÜ

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2022, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER