YERLİ OTOMOBİL İÇİN BÜYÜK ADIM

Son dakika: TOGG, Gemlik fabrikası için gerekli olan ÇED raporunu olumlu olarak aldı. Sonunda yerli araba fabrikasının inşaatına başlanacak.

YERLİ OTOMOBİL İÇİN BÜYÜK ADIM

Son dakika: TOGG, Gemlik fabrikası için gerekli olan ÇED raporunu olumlu olarak aldı. Sonunda yerli araba fabrikasının inşaatına başlanacak.

Türkiye'nin Arabası Teşebbüs Öbeği (TOGG) tarafından çalışmaları planlandığı biçimde sürdürülen Türkiye'nin Arabası yatırımı Bursa'nın Gemlik kazasında inşa edilecek olan fabrika inşaatının başlayabilmesi için gerekli Etraf ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Çevresel Tesir Değerlendirmesi (ÇED) raporunu olumlu olarak aldı.

OLUMLU DÖNÜŞ ALINDI

TOGG'dan yapılan açıklamaya nazaran, Muhit ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan raporda, "Elektrikli Araba Üretim Tesisi hakkında ÇED Yönetmeliği'nin 14. hususu mucibince bakanlığımızca 'Çevresel Tesir Değerlendirmesi olumlu' kararı verilmiştir." tabirine konum verildi.22

MİLYAR LİRA YATIRIMLA HAYATA GEÇİRİLECEK

Yılda 175 bin adet üretim kapasitesi ile kurulacak olan fabrika ve müşterilere marka deneyiminin yaşatılacağı kullanıcı odaklı kampüs, yekun 22 milyar lira yatırım ile hayata geçirilecek. Direkt 4 bin, dolaylı 20 bin kişiye istihdam sağlayacak olan fabrika, tamamlanıp üretime geçtiğinde Avrupa'nın birinci klâsik olmayan (bünyesinde içten yanmalı araçlar üretmeyen) elektrikli araç üreticisi olacak.

YÜZDE YÜZ ELEKTRİKLİ ARAÇ ÜRETİLECEK

Doğuştan yüzde 100 elektrikli C segmentinde bir SUV'la başlayacak olan fabrikadaki üretim, takip eden yıllarda tamamı doğuştan yüzde 100 elektrikli C Sedan, C Hatchback, B SUV ve C MPV modelleri ile devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

escort antalya