‘Evdeyim ama trafik kuralları aklımda’

Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “Karayolları Trafik Haftası“ nedeniyle Covid-19 salgını önlemleri çerçevesinde ‘Evdeyim ama trafik kuralları aklımda’ sloganıyla kent merkezinde ve yol kontrol noktalarında vatandaşlara ve sürücülere trafik kuralları hakkında bilgilendirici uyarılar yapılarak broşürler dağıtıldı.

‘Evdeyim ama trafik kuralları aklımda’

Her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü “Karayolu Trafik Güvenliği Günü” bunu takip eden hafta ise “Karayolları Trafik Haftası” olarak kutlanmakta olan fakat tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkisini gösteren Koronavirüs (Covid-19) salgınının yaygınlaşması sebebiyle bu yıl kutlamalar önlemler çerçevesinde gerçekleşti.

Kentin en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesinde ‘Karayolları Trafik Haftası’ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında kurulan stant ile vatandaşlara broşür dağıtılarak, “Trafik kurallarına uyalım, evde kalalım“ uyarıları yapıldı. Doğubayazıt yolundaki Bölge Trafik Şube Müdürlüğü yol kontrol noktasında sürücüleri durdurarak çeşitli uyarılar yapıp broşür dağıtan ekipler, araçlarda bulunan çocuklara düdük hediye etti. Yapılan etkinlikle ilgili bilgi veren Trafik Şube Müdür Yardımcısı Erhan Karakoca, “Bu hafta trafik haftası kapsamında vatandaşlarımıza bu haftanın önemine binaen ‘Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklında, Her Yıl Daha İyiye’ sloganı ile vatandaşlarımıza bilgi verici ifadelerde bulunuyoruz. Vatandaşları trafikte kurallara uymalarını, emniyet kemeri takmamızı ve aynı zamanda Türkiye'nin geçmiş olduğu koşullardan dolayı evde kalmalarını zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaları konusunda uyarıları yapıyoruz. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı gençlerimizi korumak amaçlı evlerine gitmeleri konusunda gerekli uyarıları yapıyoruz. Trafik haftamız kutlu olsun“ ifadelerini kullandı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER