İŞKUR’LA ENGELLERİ AŞARAK KENDİ İŞİNİ KURDU

Ağrı’da vatandaşları iş sahibi yapmak için çalışmalar yürüten Ağrı İŞKUR İl Müdürlüğü, kendi işini kurmak isteyen eski hükümlü ve engelli vatandaşlara destek olmaya devam ediyor.

İŞKUR’LA ENGELLERİ AŞARAK KENDİ İŞİNİ KURDU

“Engelli ve Eski Hükümlülere Yönelik Proje” kapsamında kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlardan Tekin Polat’ın hayali gerçek oldu.

Ağrı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne kayıtlı olan Tekin Polat, İŞKUR’a Engelli Hibe Desteği için başvuruda bulunup, hazırlamış olduğu proje kapsamında 37 bin 720 TL hibe alarak Eleşkirt İlçesinde kuruyemiş dükkânı açarak kendi işini kurdu.

İŞKUR’a başvurarak hayalini gerçekleştiren Tekin Polat’ın iş yeri, Ağrı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürünün Gıyas Güven’in katılımıyla 21 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleşen açılış töreniyle hizmete açıldı.

“Tekin Polat almış olduğu hibe desteğiyle kendi işinin patronu oldu“

Konu ile ilgili bilgi veren Ağrı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gıyas Güven, “Tekin Polat, çocuğunun kas hastalığı rahatsızlığı nedeniyle tedavi için İstanbul’a gittiğinde tanıştığı çiftlik sahibinin Engelli Hibe Desteği kapsamında kendi işini kurduğunu öğrenince Ağrı’ya dönüşte İŞKUR İl Müdürlüğümüze gelerek kendi işini kurmak istediğini belirtti, kurumumuza engelli kaydını yaptırdı ve süreçle ilgili bütün detayları kurum personelimizden öğrendi. Danışmanlık hizmetlerimizden yararlanan Tekin Polat sürecin takipçisi olmuş Girişimcilik Sertifikasını aldı. Ardından Engelli Hibe Desteği Projesine istinaden hazırladığı ve hayalini kurduğu kuruyemişçi dükkânının projesini kurumumuza sundu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda engelli vatandaşımız Tekin Polat’ın projesi olumlu sonuçlandı. Tekin Polat almış olduğu hibe desteğiyle kendi işinin patronu oldu.“ İfadelerini kullandı.

“Hayallerimi gerçekleştirmemde yardımcı olduğu için sonsuz teşekkür ederim“

Kendi işini kurmanın mutluluğunu yaşayan Tekin Polat şu sözleri kullandı:

“Burası benim ekmek kapım diyerek girişe ekmek sandığı, yanı başına da ağzımızın tadı bozulmasın niyetiyle ilk misafirlerim için ikramlık çikolatalar bıraktım. Hayallerimin ilk günü hazırlığım bu şekildeydi ve bunu gerçekleştirme şansını elde etmiş oldum. Kendi halinde yerine, kendine özgü olmayı düstur edindim ve tüm engelleri aştığım bu mütevazı kuruyemiş dükkânını açtım. Anadolu insanının, Anadolu’nun cömertliğini sergilediği, umuduma umut katan “Kendi İşini Kurmak İsteyenler İçin Engelli Ve Eski Hükümlü Hibe Projesi” kimsenin adını sanını bilmediği Eleşkirtli bir adama iş kapısı, aş kapısı oldu. Ağrı Çalışma ve İŞKUR’umu İl Müdürlüğüne hayallerimi gerçekleştirmemde yardımcı olduğu için sonsuz teşekkür ederim.“

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER