banner56

Adını ve soyadını değiştirmek isteyenler elini çabuk tutsun!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, ad ve soyadı değişikliği başvurularının 24 Aralık 2022'ye kadar e-Devlet aracılığıyla da yapılabileceğini bildirdi.

Adını ve soyadını değiştirmek isteyenler elini çabuk tutsun!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, ad ve soyadı değişikliği başvurularının 24 Aralık 2022'ye kadar e-Devlet aracılığıyla da yapılabileceğini bildirdi. Ayrıca bugüne dek 298 bin 670 bireyin soyadını, 134 bin 818 ferdin ise adını değiştirdiği bildirildi.
Geçtiğimiz yıl İçişleri Bakanlığı, ad ve soyadı değişikliğine ilişik başvuruların, e-Devlet üstünden yapılabileceğini bildirmişti. Bu yeni hizmetle birçok vatandaş adını ve soyismini değiştirmişti.

24 ARALIK'A KADAR YAPILABİLECEK
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ise hizmetle ilgili yeni bir gelişmeyi duyurdu. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma gore vatandaşların, genel ahlaka müsait olmayan, gülünç olarak değerlendirilen, imla ve yazım yanlışı olan ad ve soyadı değişikliği başvuruları, e-devlet aracılığıyla veya yazılı olarak ilçe nüfus müdürlüklerine 24 Aralık'a kadar yapabilecek.

ON BİNLERCE İNSAN YARARLANDI
İl ve ilçe idare kurulu kararıyla ad soyadı düzeltilmesi uygulaması yardımıyla bugüne dek 298 bin 670 bireyin soyadını, 134 bin 818 kişinin ise adını değiştirdiği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER