Ağrı Çalışan Gazeteciler Cemiyeti ile sağlık hizmeti protokolü imzalandı

Ağrı Çalışan Gazeteciler Cemiyeti ile sağlık hizmeti protokolü imzalandı

Ağrı ve ilçelerinde görev yapan basın mensuplarının Özel Lena Hastanesinden indirimli sağlık hizmeti almasına yönelik protokol imzalanarak hayata geçti.
Ağrı Çalışan Gazeteciler Cemiyeti ile Özel Lena Hastanesi arasında düzenlenen protokolün basın mensupları ve ailelerini kapsadığı açıklandı. Tüm basın mensuplarının Özel Lena Hastanesinde yüzde 20 oranında indirimle muayene ve diğer tetkikleri yapabileceklerini belirten AÇGC Başkanı Ahmet Genç, bu indirimin tüm tahlil ve görüntülü hizmetlerde aynı oranda olacağını söyledi. Protokolle basın mensuplarının eş ve çocuklarının da faydalanacağını ifade eden Başkan Genç, “İlimizde büyük bir özveri ile görev yapan gazeteci ve muhabir arkadaşlarımızın her alanda hizmet alabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özel Lena Hastanesinin de gazetecilere pozitif bakışı sayesinde tüm arkadaşlarımızın eş ve çocuklarını da kapsayan hastanenin tüm hizmetlerinden yüzde 20 indirim alarak faydalanacakları protokolü bugün itibari ile hayata geçiriyoruz. İlimize bu büyük tesisi sağlayan ve basın mensuplarına büyük önem veren Özel Lena Hastanesine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ağrı’da 150 kişiye iş istihdamı sağladıklarını belirten Özel Lena Hastanesi Sahiplerinden Uğur Karamızrak, hastanenin her geçen gün büyüyerek istihdam sayısını artıracağını vurguladı. Basın mensuplarını çok önemsediklerini dile getiren Karamızrak, “Ağrı’nın zorlu coğrafyasında yağmur, çamur demeden çalışan basın mensuplarının en zor anlarında yanlarında olmak istedik. Hastanemizin kapıları herkese sonuna kadar açık. Diğer özel hastanelere oranla daha düşük miktarlarda çalışarak halkımızın yanında olmaya çalışıyoruz. İmzaladığımız protokolün ilimizde görev yapan tüm basın mensuplarına ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından protokol imzalanırken, toplu fotoğraf çekimi ile protokol imza töreni son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER