Ağrı'da kan davası barışla sonuçlandı

Ağrı'da kan davası barışla sonuçlandı

Yaklaşık 17 ay ilkin Savaş ve Öztürk aileleri arasında yaşanmış olan ve 1 bireyin öldüğü kavga STK temsilcileri ve kanaat önderlerinin araya girmesi sonucu barış ile sonuçlandı. İki aile Şinasi Ünsal Camii'nde bir araya gelerek barıştı.

Ağrı merkeze bağlı Arakonak (Kasor) sakinlerinden Savaş ailesi ile tekrar merkeze bağlı Dönerdere (Âlomılo) köyü sakinlerinden Öztürk ailesi arasında yaklaşık 17 ay ilkin gerçekleşen ve bir kişinin hayatını kaybettiği kavga kentte faaliyet yürüten STK temsilcileri ve kanaat önderlerinin devreye girmesinin arkasından barışla sonuçlandı.

Şinasi Ünsal Camiinde gerçekleştirilen sulh organizasyonuna ailelerin yanı sıra Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Ağrı İl Müftüsü Celal Büyük, Ağrı Belediye Başkan Vekili Nesim Zengin, il müftü yardımcıları katıldı.

Programda kısa bir konuşma icra eden Ağrı İl Müftüsü Celal Büyük, barışın ve gerçekleştirilen organizasyonun önemine dikkat çekti.

Celal Büyük, "Allah bu muhabbetimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Birbirimizi sevenlerden, birbirimize saygı edenlerden eylesin. Ebedi Cennetine girebilmeyi Rabbim hepimize nasip eylesin inşallah. Tekrar bu sulhun oluşmasında kim varsa Rabbim hepsinden razı olsun." dedi.

Ağrı İl Müftüsünün konuşmasından sonrasında İl Müftü Yardımcısı Mustafa Solhan, aileleri açılan Kur'an-ı Kerim Köprüsü'nün altından geçmeye davet etti.

Her iki aile personelleri sırasıyla köprünün altından geçtikten sonra İl Müftü Yardımcısı Kemal Arpacı bir dua yapmış oldu.

Yapılan duanın peşinden aileler birbirleri ile musafahalaşarak barıştı.

Gerçekleştirilen barış organizasyonu verilen yemeğin peşinden son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER