Ağrı dondu, hayvanlar buz kesti

Ağrı’yı etkisi alan sibirya soğukları sebebiyle hayvan pazarında bulunan hayvanların yüzü buz tuttu.

Ağrı dondu, hayvanlar buz kesti

Kış mevsiminin en sert geçmiş olduğu illerden kabul edilen ağrı’yı tesiri dibine alan sibirya soğukları nedeniyle, ağrı hayvan borsası’na hayvan alışverişi yapmak için gelen vatandaşlar ve hayvanlar buz kesti. Termometrelerin sıfırın altında eksi 22 dereceyi gösterdiği kentte sabah 6’da hayvan pazarına gelen yurttaşlar soğuktan korunmak için atkı, bere ve eldivenlerle kendilerini sararken, hayvanların ağzı, yüzü ve burunları dondurucu soğuklar nedeniyle buz tuttu. Bazen yerde oluşan buzlar sebebiyle kayan hayvanlar, kış mevsiminin ağrı’da ne derece zor geçtiğini gözler önüne serdi.
Soğuklar sebebiyle hayvanlarının resmen donduğunu dile getiren hanifi tuğrul, “sabah erkenden meydana geliyoruz fakat soğuk hava nedeniyle alışveriş yapamıyoruz. Hayvanların halini görüyorsunuz. Hepsi donuyor. Sibirya soğuğu gelmiş bizim memlekete“ ifadelerine yer verdi.
Sabah 5’te dondurucu soğuklar altında hayvan pazarına geldiğini söyleyen yurttaşlardan kemal aras, “kış geç geldi ama iyi geldi. Ağrı’nın bacası olarak görünen hayvan pazarımıza hayvancılıkla uğraştığımız için eksi 25-30 derecede geliyoruz. Sabah saat 5’te geliyoruz. 12’ye kadar pazarımız bu şekilde devam ediyor. Havalar çok soğuk, şartlar çok zor.” dedi.

,

,

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER