AĞRI GÖNÜL ELÇİSİ DERNEĞİNDEN BÜYÜK YARDIM PROJESİ

Soğuk kış günlerinin çetin geçtiği ağrıda yardıma muhtaç ailelere ve sokak hayvanlarına yardımlarda bulunan Ağrı Gönül Elçisi Derneğinden Afrika'ya "HEDİYEN KURAN OLSUN" isimli büyük yardım.

AĞRI GÖNÜL ELÇİSİ DERNEĞİNDEN BÜYÜK YARDIM PROJESİ

Soğuk kış günlerinin çetin geçtiği ağrıda yardıma muhtaç ailelere ve sokak hayvanlarına yardımlarda bulunan Ağrı Gönül Elçisi Derneğinden Afrika'ya "HEDİYEN KURAN OLSUN" isimli büyük yardım. Çalışmalarını hızla sürdüren Ağrı Gönül Elçisi Derneği, Kamerun'a Kuranı Kerim götürmek için yola çıkacak. Kamerun'da tahta levhalardan Kur'an öğrenen ve hafızlık yapan insanlara, bağışlarla Kur'an-ı Kerim ulaştırmayı dile getiren ekip, çalışmalarına hızla devam ediyor. Kuranı Kerim dağıtım etkinliğinin yanı sıra Katarak ameliyatları, Su kuyusu açılışları, Gıda paketi dağıtımları ve Yetimhane ziyaretleri gerçekleştireceğini hedefleyen ekip, bütün Türkiye ve Ağrılı yardımseverlerden bağış ve desteklerini beklediklerini dile getirdi.

GÖNÜL ELÇİSİ DERNEĞİ NEDİR ?

Aile Bakanlığının Toplum Kalkınmasında "Gönül Elçileri Programı", toplumda "gönüllülük" kavramına yönelik farkındalık geliştirmek, gönüllü çalışmanın yaygınlaşmasını sağlamak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak insan kaynağı ihtiyacını güçlendirmek üzere hayata geçirtmiş olduğu projenin dernekler bazında uluslararası faaliyet göstermesi için kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER