Ağrı İHH 500 Aileye Kurban Eti Dağıttı

Ağrı İHH 500 Aileye Kurban Eti Dağıttı

İHH İnsani Yardım Vakfı 2023 yılı Kurban organizasyonunu "Kurban İbadet Paylaşmak Kardeşliktir" sloganıyla, Türkiye dâhil 48 ülkede gerçekleştirdi. Vekâletini aldığı 75 bin 53 hisselik kurbanı bağışçıların adına ihtiyaç sahiplerine ulaştıran İHH, Ağrı’da beş yüze yakın ailenin yüzünü güldürdü. 

İslam alemi için en önemli günlerden olan Kurban Bayramı’nda dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttıklarını açıklayan Ağrı İHH Başkanı Kerem Engin; sadece yurt içi ve yurt dışında değil Ağrı’da yüzlerce aileye ulaştıklarını söyledi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Kerem Engin; "Ağrı İHH olarak şehrimizde yetim, öksüz, engelli, yaşlı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızdan oluşan 500 aileye yaklaşık bir buçuk tonun üzerinde kurban eti dağıttık" dedi.

Yüzyılın felaketi olan 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerimize özel bir çalışma gerçekleştirdiklerini vurgulayan Ağrı İHH Başkanı Kerem Engin; "Başta deprem bölgeleri olmak üzere Türkiye'de 6 bin 672 hisselik kurban kesildi ve ihtiyaç sahiplerine pay dağıtımında bulunuldu, Kurban çalışmaları için dünyanın dört bir yanına giden İHH ekiplerimizin dağıtımlarından toplamda 3 milyona yakın kişi istifade etti. Ayrıca Türkiye'de 12 bin 564 çocuğa da bayramlık kıyafet hediye ettik. İHH İnsani Yardı Vakfı kendilerini bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek oluyor. Elbette bu yardımlar hayırseverlerimizin desteği ile gerçekleştiriliyor. Ben öncelikle ihtiyaç sahiplerimize ulaşmamızda desteklerini esirgemeyen tüm hayırsever bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca bu yardımların dağıtılmasında emek sarf eden üye ve gönüllülerimize de teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yeryüzüne iyiliği yaymak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.  Buradan milletimize de bir çağrıda bulunmak istiyorum. Ağrı’nın, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara el uzatalım.

Bizlere sosyal medyadan ve 0532 794 83 64 nolu hattımızdan ulaşabilirsiniz. Gelin iyiliği birlikte yayalım.

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği

TR05 0001 5001 5800 7315 6454 71

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER