Ağrı Öğretmenler Anadolu Lisesi iyiliğe doymuyor

Ağrı Öğretmenler Anadolu Lisesi iyiliğe doymuyor

Ağrı Öğretmenler Anadolu Lisesi İsrail bombardımanı altında yaşayan Gazzeli çocuklara yardım amacıyla kermes etkinliği düzenledi.
  
Öğretmenler ve öğrenciler, 7 Ekim’den bu yana İsrail ordusunun Gazze’de yaptığı çocuk ve sivil katliamlarına, soykırıma dikkat çekmek ve toplumsal bir farkındalık oluşturmak amacıyla kermes düzenledi. Daha öncede Gazze’ye yardım amaçlı para toplayan Ağrı Öğretmenler Anadolu Lisesi diğer kurumlara da örnek teşkil edecek kermes ile Gazze’ye yardımlarını sürdürdü.

Ağrı Öğretmenler Anadolu Lisesi, Gazze'ye yardım amaçlı düzenledikleri kermesten topladıkları parayı, Gazze'ye ulaştırması için Ağrı İHH'ya bağışladı.

Öğretmenler Anadolu Lisesi Müdürü Cemal Efe gazetemize yaptığı açıklamada; "Duyduğumuz, gördüğümüz bonus veren siteler haberler karşısında normal bir hayat sürmek çok zor. Yaşananlar doğrultusunda hepimizin vicdanı sızlıyor. Büyük bir şey değil ama “Ne yapabilirim ki?” sorusuna yanıt niteliğinde bu kermesi düzenledik. Emeği geçen bütün öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime teşekkür ederim. Bu bilincin diğer kurum ve kuruluşlara örnek olması dileğiyle Allah hayırlarınızı kabul eylesin.” İfadelerini kullandı.

Kentin önde gelen yardım kuruluşlarından Ağrı İHH Başkanı Kerem Engin ise; “İnsanlığın vicdanlarının sınandığı zor günler geçiriyoruz. Gazze’de yaşananları gördükçe üzülüyor ve dünyanın geri kalanının buna seyirci kalmasına anlam veremiyoruz. Bizler  bu minvalde yüreğinde merhamet ve iyilik sahibi her bireyi Gazzeli kardeşlerine yardım için hayra davet ediyoruz. Ağrı Öğretmenler Anadolu Lisesi’nin yaptığı bu güzel çalışmadan dolayı onlara çok teşekkür ediyorum. Yaptıkları bu çalışmanın diğer kurum ve kuruluşlara örnek olmasını temenni ediyorum.” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2024, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER