Ağrı’da imam hatiplilerden sema gösterisi

Ağrı’da imam hatiplilerden sema gösterisi

Ağrı Önder İmam Hatipliler Derneği, imam hatip öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahi ve semazen gösterisi programı düzenledi. Programa il protokolü, eğitimciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Ağrı Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından Millet Bahçesinde organize edilen programda, Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Lisesi semazen ekibi ve Şinasi Ünsal Kız İmam Hatip Lisesi ilahi korosu öğrencileri sahne aldı. Öğrencilerin seslendirdiği Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahi ve semazen gösterisi izleyenleri mest etti.
Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, imam hatip okullarının Türkiye’nin geleceği için çok önemli olduğunu belirterek, “İmam hatipte okuyan öğrencilerimiz hem akademik hem de manevi yönden başarılı oluyorlar. Bu programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
İl Müftüsü Celal Büyük de, imam hatip okullarının medeniyetimizin değerlerini yaşatan ve yansıtan kurumlar olduğunu ifade ederek, “Bu programda bizleri Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahi ve semazen gösterisi ile buluşturan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Turgut Özmüş ise, dernek olarak imam hatip okullarına hizmet etmekten gurur duyduklarını söyleyerek, “Günümüzde Türkiye’nin ve dünyanın geleceğinde söz sahibi olacak gençlerimizi kültürel, sanatsal, bilimsel, sosyal ve sportif alanlarda destekliyoruz. Gelenekten aldığımız güçle geleceğe yürüyen önderler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu programımızda bizlere destek olan herkese teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.
Program sonunda ilahi korusuna ve semazen ekibine İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, İl Müftüsü Celal Büyük, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, Eğitim Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer ve Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Turgut Özmüş tarafından hediyeler takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER