Ağrı’da “İnsan, İnsanın Gölgesinde Yetişir” temalı seminerler gerçekleştirildi

Ağrı’da “İnsan, İnsanın Gölgesinde Yetişir” temalı seminerler gerçekleştirildi

Ağrı’da aday öğretmenler, yöneticiler ve öğrencilere yönelik “İnsan, İnsanın Gölgesinde Yetişir” temalı seminerler düzenlendi. Seminerlere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim Terbiye Kurulu Üyesi Mehmet Baki Öztürk konuşmacı olarak katıldı.
Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şubesi işbirliğiyle gerçekleştirilen seminerler, il merkezi, Doğubayazıt ve Patnos ilçelerinde farklı gruplara hitap etti. Aday öğretmenler, okul yöneticileri ve öğrenciler, Öztürk’ün tecrübe ve tavsiyelerini dinleme fırsatı buldu.
Öztürk, seminerlerde öğretmenliğin önemine, öğrencilerin hayallerine, yöneticilerin liderliğine ve eğitimin gelişimine değindi. Öztürk, öğretmenlik mesleğinin iz bırakmak için yapılması gerekenleri anlatarak, “Öğrencinin gönlüne, yüreğine imza atın!” dedi. Öztürk, öğrencilere ise başarmak ve mutlu olmak için 4 el frenini indirmeleri gerektiğini söyledi. Öztürk, “Hayalim, hedefim, heyecanım, hareketim ve hayatım bunların neticesinde anlam bulacaktır” diye konuştu.
Seminerlerin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ve Eğitim Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, Öztürk’e teşekkür ederek plaket ve hediye takdim etti. Kökrek, eğitimde öğretmenliğinin önemine vurgu yaparak, öğrencilerin iyi bir eğitim alması için ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi. Gümüşer ise Eğitim-Bir-Sen’in paydaş olmanın sorumluluğunu paylaşım ve hizmet üretmekte olduğunu belirterek, “El ele başarıya” diyerek hizmetleri gerçekleştirmede elini uzatan herkese teşekkür etti.
Seminerlere katılan aday öğretmenler, yöneticiler ve öğrenciler ise Öztürk’ün sunumundan memnun kaldıklarını ifade ederek, kendisine teşekkür ettiler. Seminerlerin kendilerine çok şey kattığını söyleyen katılımcılar, Öztürk’ün tavsiyelerini hayatlarında uygulamaya çalışacaklarını belirttiler.

ağrı haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER