AĞRI’DA İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ KAPI KAPI DOLAŞIYOR

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği il içi yardım biriminin başlattığı ve özellikle ağır kış şartlarının oluşturduğu dezavantajlardan dolayı zor durumda olan ihtiyaç sahibi aileler için “Ağrı İçin İyilik Vakti” sloganıyla yardım kampanyasının yapılan çalışmalar ile oluşturulan gıda kolileri ve alınan kömürler dağıtılmaya başlandı.

AĞRI’DA İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ KAPI KAPI DOLAŞIYOR

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği il içi yardım biriminin başlattığı ve özellikle ağır kış şartlarının oluşturduğu dezavantajlardan dolayı zor durumda olan ihtiyaç sahibi aileler için “Ağrı İçin İyilik Vakti” sloganıyla yardım kampanyasının yapılan çalışmalar ile oluşturulan gıda kolileri ve alınan kömürler dağıtılmaya başlandı. Ağrı İHH İl İçi Yardım Biriminden Ümmet Oğur; yaptığı basın açıklamasında, “Ağrı İHH olarak geçen ay il içi acil yardımlar kapsamında Ağrı İçin ‘İYİLİK VAKTİ’ sloganıyla bir yardım kampanyası başlatmıştık. Bu çağrımıza sessiz kalmayan kıymetli hayırsever insanlarımız bizlere ayni ve nakdi bağışlar ulaştırdı. Bizler bu yardımların nakdi olanının bir kısmını gıda paketlerine bir kısmını da yakacağa kömür ve oduna dönüştürüyoruz. Ayrıca bir de hayırseverlerin evlerinde kullanmadıkları fazla eşyalarını bize ulaştırmaları sonucunda oluşan yardımlar. Oluşturduğumuz gıda paketlerin ilk kısmını hafta sonu Alpaslan, Cumhuriyet, Kurtuluş, 100.yıl, Küpkıran, Fatih ve Hürriyet mahallelerinde tespit ettiğimiz yetim ve ihtiyaç sahibi 35 ailemize ulaştırdık. Ayrıca ziyaretler sonucunda bazı evlerde yaptığımız tespitlerde kimi ailelere yakacak, kimil ailelere de içinde halı, kilim, mobilya olan çeşitli ev eşyaları desteğinde bulunuyoruz dedi. 

Oğur, konuşmasına şöyle devam etti: 

Malumunuzdur hem şehrimizde kış mevsiminin uzun ve sert geçmesinden dolayı  hem de pandeminin getirdiği sorunlardan dolayı birçok aile maddi sıkıntılarla karşılaşıyor. Bizde Ağrı İHH olarak bu çalışmamızla bu durumda bulunan ailelerimizin süreci daha hafif atlatmalarına destek olmaya hedefliyoruz. Bu yüzden sizin aracılığınızla başlatmış olduğumuz Ağrı İçin İyilik Vakti yardım çalışmasına hayırseverlerin desteklerini devam ettirmelerini bekliyoruz. Belki bu şekilde bir nebzede olsa ihtiyaç sahibi ailelerimize hep birlikte destek olmayı başarırız. Dedi. Ağrı İHH olarak bu çalışmamıza destek veren tüm hayırseverlere ve gelen yardımların ailelere ulaşması için büyük bir emek veren ve gayret gösteren tüm üye ve gönüllülerimize çok teşekkür ediyoruz. İyiliğin her zaman ve her yerde olduğu, herkese bulaştığı bir dünya dileklerimizle” ifadelerini kullandı. (Mahsuni İZCİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
VedatDursun
VedatDursun - 2 yıl Önce

Yardim

Besim karag9z
Besim karag9z - 1 yıl Önce

Allah kabul eylesin Ümmet bey

SIRADAKİ HABER