AĞRI’DA SAĞLIK KAHRAMANLARI ADINA HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU

Ağrı’da Korona virüs sürecinde en ön safta yer alarak canını tehlikeye atan ve bu süreçte virüse yakalanıp hayatını kaybeden sağlık çalışanları için hatıra ormanı oluşturuldu.

AĞRI’DA SAĞLIK KAHRAMANLARI ADINA HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU

Hayatını tehlikeye atarak insanlar hastalar için mücadele veren sağlık çalışanları için kurulan Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı’nın fidan dikim törenine Vali Dr. Osman Varol katıldı.

Covid-19 ile mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanları adına oluşturulan ve 4 bin fidanın dikildiği Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı’na fidan dikme etkinliğinde konuşan Vali Varol, kahraman sağlık çalışanlarının Koronavirüs sürecinde verdikleri mücadeleye dikkat çekti. Varol konuşmasında, “Her bir sağlık çalışanımızın yapmış olduğu fedakarlık dikilen ağaçlar büyüdükçe toplumumuzun gönlünde yeşermeye, büyümeye devam edecek.“  İfadelerini kullandı.

Pandemi sürecinde bir vatandaşın bile nefessiz kalmaması için soluksuz çalışan sağlık kahramanları adına oluşturulan hatıra ormanında düzenlenen fidan dikim etkinliğine Vali Dr. Osman Varol’un yanı sıra Vali Yardımcısı Ahmet Vezir Baycar, İl Orman İşletme Müdürü Ferhat Altun, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Coşkun Daharlı ve sağlık çalışanları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER