AĞRI’DA UYUŞTURUCU ÇETESİNE AĞIR DARBE

Ağrı'da uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına ve suç organizasyonların deşifre edilmesine yönelik yapılan eş zamanlı operasyonlarda 11 şahıs tutuklandı.

AĞRI’DA UYUŞTURUCU ÇETESİNE AĞIR DARBE

Ağrı Valiliğinden edinilen bilgilere göre, Ağrı İl Emniyet Müdürlüğünce Patnos merkezli olmak üzere İstanbul ve Van Erciş ilçesinde uyuşturucu madde ticareti yapan 16 şüpheli şahsa yönelik Polis Özel Harekât Unsurları ve Narkotik Madde Arama Köpeklerinin katılımları ile eş zamanlı uyuşturucu operasyonu düzenlendi.

Yapılan operasyonlar kapsamında Ağrı Valiliği tarafından yapılan açıklamalarda; 30 uyuşturucu madde kullanıcısına işlem yapıldığı, 16 şüpheliye düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan sevk edilen 14 şüpheli şahıstan 11’i tutuklandığı, 3 şüpheli şahsa Adli Kontrol Tedbirleri uygulandığı ve firari olan 2 şüpheli şahsın yakalama çalışmaları devam etmekte olduğu belirtildi.

Ağrı Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İl Emniyet Müdürlüğümüzce Ağrı Patnos ilçesi genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan sokak satıcılarının içerisinde bulunduğu suç organizasyonlarının deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; Ağrı ili Patnos merkezli, İstanbul ve Van Erciş ilçesinde uyuşturucu madde ticareti yapan 16 şüpheli şahsa yönelik Polis Özel Harekat Unsurları ve Narkotik Madde Arama Köpeklerinin katılımları ile eş zamanlı uyuşturucu operasyonu icra edilmiştir. Soruşturma sürecinde ve eş zamanlı operasyon neticesinde şüpheli şahıslardan ve adreslerinde yapılan aramalardan; 33 gram Metamfetamin Maddesi, 265 gram Esrar Maddesi, 343 Kök Hint Keneviri, 2 Gram Eroin Maddesi, 3 Adet Ruhsatsız Tabanca, 1 Adet Kuru Sıkı Tabanca, 1 Adet Ruhsatsız Av Tüfeği, 29 Adet Av Tüfeği fişeği, 9 Adet Tabanca Fişeği ele geçirilmiştir. Soruşturma kapsamında toplam 30 uyuşturucu madde kullanıcısına işlem yapılmıştır. 16 şüpheli şahsa düzenlenen eş zamanlı operasyon neticesinde gözaltına alınarak adli mercilere sevk edilen 14 şüpheli şahıstan, 11 şüpheli şahıs tutuklanmıştır. 3 şüpheli şahsa Adli Kontrol Tedbirleri uygulanmış. Firari olan 2 şüpheli şahsın yakalama çalışmaları devam etmektedir. Aydınlık geleceğimizi madde bağımlılığından korumak amacıyla uyuşturucu ile mücadelemiz aralıksız ve kararlılıkla sürdürülecektir. “

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER