Ağrı’dan Gazze'ye un yardımı yola çıktı!

Ağrı’dan Gazze'ye un yardımı yola çıktı!

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından düzenlenen “Filistin Acil Yardım” kampanyası çerçevesinde, Ağrı'dan Gazze'ye TIR dolusu un gönderildi.


 
Ağrı Eleşkirt Temsilciliği tarafından bağışçıların desteğiyle “Ağrı’dan Gazze’ye Un Yardımı” sloganıyla toplanan tır dolusu 25 kg un torbaları tırlara yüklendi. Eleşkirt’te düzenlenen törende konuşan Ağrı İHH Başkanı Kerem Engin; “Şimdiye kadar Ağrı'dan Gazze'ye derneğimiz tarafından ulaştırılan ayni ve nakdi toplam yardımın 7 milyon liraya ulaştı. Geçen hafta idrak ettiğimiz Kurban Bayramı vesilesi ile Gazze özelinde kurban bağışımız, elhamdülillah duyarlı Ağrı halkının destekleriyle bereketli geçti.  Toplamda 127 kurban bağışı alan derneğimiz şimdi de tır dolusu un yardımını da bölgeye ulaştırmak üzere bugün göndereceğiz.” şeklinde ifade etti.


 
Engin, önümüzdeki ay içerisinde 1-2 tır daha ayni yardım daha hedeflediklerini belirtirken, gönderilen tırdaki desteği sağlayan bağışçılara teşekkür etti.


 
Eleşkirt Temsilcisi M. Sadık Yami de Gazze'deki insani krize dikkat çekerek; “Oradaki insanlara yardım etmek sadece müslümanların değil, tüm insanların sorumluluğudur. Bu sorumluluğu paylaşıp, oradaki insanlara destek olmalıyız” dedi. Yapılan dua sonrasında yardım tırı yola çıktı.


 
Bağış için iletişim numarası: 0532 794 83 64 
Ağrı İnsani Yardım Derneği 
TR05 0001 5001 5800 7315 6454 71

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esma aba
Esma aba - 3 hafta Önce

Allah yardımlarnizi kabul etsin inşAllah

SIRADAKİ HABER