AĞRI’NIN YENİ VALİSİ OSMAN VAROL GÖREVE BAŞLADI

Valiler Kararnamesi ile Amasya Valiliğinden Ağrı Valiliğine atanan Osman Varol, görevine başladı.

AĞRI’NIN YENİ VALİSİ OSMAN VAROL GÖREVE BAŞLADI

Hükümet konağının önünde düzenlenen karşılama töreninde Ağrı Valisi Osman Varol, Belediye Başkanı Savcı Sayan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cemil Lütfi Özkul, vali yardımcıları, kaymakamlar ve kurum amirleri tarafından karşılandı.

Tören mangasını selamladıktan sonra valilik makamına geçen Vali Varol, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda, tüm gayretiyle Ağrı’ya iyi hizmetler üretmeye çalışacağını söyledi. Vali Varol Adana'ya atanan Vali Süleyman Elban'ın Ağrı’da hizmet çıtasını çok yükseklere çıkarttığını belirterek, “Bizlerde enerjimizle, birikimimizle, gayretimizle Süleyman abimizin çok yükseklere koyduğu bu hizmet çıtasını, oradan hiç indirmemek belki daha iyi yerlere taşımak bu güzel şehri özellikle sosyoekonomik kalkınma ve istihdam alanında daha güzel noktalara taşımak için tüm gayretimizle çalışacağız“ dedi.

Konuşmasının başında kendisini bu göreve laik gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür eden Vali Varol, “Bu büyük sorumluluk bu büyük yük bizler için gerçekten taşınması anlamında ciddi sonuçlar getirecek, bizleri çok ciddi motivasyona itecek ve bizlere genç yaşta bu önemli vazife ile birlikte bu bölgenin belki de tarihinde bir yer verecek bir görevlendirme oldu.“ ifadelerini kullandı.

“Tüm gayretimizle çalışacağız“

Valilik Kararnamesiyle Adana iline atanan Süleyman Elban’a Ağrı iline yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Vali Osman Varol, “Ben özellikle bizden önce burada hizmet eden şimdi ve Adana valiliğine tayin olan çok kıymetli meslek büyüğüm Sayın Süleyman abimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tabii ki burada sayın valimiz hizmet çıtasını çok yüksek bir noktaya koydu. Onun hizmetleri, onun burada bıraktığı için halkımız tarafından unutulmayacaktır. Ona teşekkür ederek başlamak istiyorum. Burada öncelikle paylaştığımıza, çok kıymetli çalışma arkadaşlarımıza Ağrı’nın çok kıymetli sivil toplum kuruluşlarına ve en önemlisi de vatandaşımızın desteğini ihtiyacımız olacak.“ Şeklinde konuştu.

“Bugüne kadar getirilen güzel çalışmaları daha iyi noktalara taşıyabilmek için var gücümüzle gayret edeceğiz“

Ağrı’da görev yapacağı süre boyunca şartlar ne olursa olsun Ağrı’nın Valisi olarak tüm gayretini kullanarak yorulmadan Ağrı’nın daha iyi noktalara gelmesi için çalışacağını vurgulayan Vali Varol konuşmasında şunları aktardı:

“Şunu söyleyebilirim ki burada çalışacağım süre içerisinde şartlar ve koşullar nasıl gelişirse gelişsin ben bu ilin mülki idare amiri olarak valisi olarak tüm gayretimle tüm çabamla yorulmadan Ağrı’nın daha iyi noktalara gelmesi için çalışacağım. Özellikle devletimizi, milletimizin hizmetine sunarak Sayın Cumhurbaşkanımızın yönetim felsefesini sahaya yansıtarak insanlarımız için daha iyi hizmetler üretebilmek için daha önemli daha güzel çalışmalar ortaya koyabilmek için, bugüne kadar getirilen güzel çalışmaları daha iyi noktalara taşıyabilmek için var gücümüzle gayret edeceğiz. Göreve başlarken bunu sözünü verebilirim sizlere. Bundan sonrasını mutlaka şartlar ve koşullar belirleyecektir. Ancak çok büyük bir heyecana, çok büyük bir enerjiye ve çok büyük bir gayrete sahip olacağımızı sizlere şimdiden taahhüt edebilirim. Ben bu güzel ilde beraber çalışacağımız dönemde yolumuzun bahtımızın açık olmasını temenni ediyorum. Hep birlikte paydaşlarımızla, çalışma arkadaşlarımızla ve halkımızla birlikte güzel hizmetlere vesile olmamızı diliyorum ve bunun için sonuna kadar gayret edeceğim sizleri taahhüt ediyorum.“

(Demet Aydemir)

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER