AHIRLAR PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan Ağrı’nın hayvancılık anlamında gelişmesine önemli katkı sunacağını belirttiği Ahırlar Projesi’nin ihale aşamasına geldiğini açıkladı.

AHIRLAR PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Belediye Başkanı Sayan’ın seçim sürecinde Ağrılılara vaat ettiği projelerden biri olan Ahırlar projesi ile ilk etapta merkezde bulunan 416 ahırın şehrin dışında bulunan Baloluk bölgesine taşınacak. Toplamda bin 301 ahırın kentsel dönüşüm ile yenileneceği belirtilen proje 21 Aralık’ta ihaleye çıkacak.

Konu ile ilgili Ağrı Belediyesi tarafından verilen bilgilerde projenin Baloluk ve Bölükbaşı köy sınırları içerisinde yaklaşık 100 hektarlık alanda uygulanacağı ve inşa edilecek besi işletmelerinin 25, 75 ve 100 başlık olacağı ifadeleri yer aldı.

Ağrı kent merkezinde bulunan ahırların kentsel dönüşümle birlikte il dışına taşınacağı ve bu anlamda Türkiye genelinde yapılan ilk proje niteliği taşıyan Ahırlar Projesinin ihale aşamasına geldiği, Belediye Başkanı Savcı Sayan tarafından sosyal medya hesabından açıklandı. Sayan konuya ilişkin yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Ya köy kalacağız ya da şehir olacağız demiştik. Şehir olmayı başarıyoruz. Şehir içindeki bütün ahırları şehir dışına taşıyoruz. Yeni ahırların yapım işi ihalesi 21 Aralıkta yapılacak. Ağrı merkezde 1301 tespitli ahır mevcut. Bu Ağrı’nın hem görüntüsünü hem yaşamını olumsuz yönde etkiliyordu. Bunu bertaraf etmek için örnek projemiz pilot il seçilmemizi sağlamıştı. Ağrı’ya hayırlı uğurlu olsun.“

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER