Aslan'dan Uyuşturucu Bağımlılığı ile Topyekûn Mücadele çağrısı

Yeşilay Ağrı Şube Başkanı Cihangir Aslan, bağımlılıklarla mücadeleyi 100 yıldır sürdürdüklerini hatırlatarak ‘26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü’ münasebeti ile bir çağrı yaparak “Uyuşturucu Bağımlılığı ile Topyekûn Mücadele edelim“ dedi.

Aslan'dan Uyuşturucu Bağımlılığı ile Topyekûn Mücadele çağrısı

Bağımlılıklarla mücadelesini 100 yıldır sürdüren Yeşilay, 26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü’nde, bağımlılıktan uzak bir yaşamın önemine vurgu yaptı.

Bağımlılıklarla mücadelede önleyici adımlar büyük önem taşırken, bağımlılığın oluştuğu durumlarda ise bunun bir hastalık olduğunu kabul ederek tedavi için destek almak gerekiyor. Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı ile yediden yetmişe toplumun tüm kesimlerine ulaşan Yeşilay, önleme çalışmalarının yanı sıra Türkiye’nin 36 şehrindeki 42 Yeşilay Danışmanlık Merkeziyle de tamamen ücretsiz olarak rehabilitasyon çalışmalarını sürdürüyor.

“Gençlerimizde farkındalığın oluşmasını hedefliyoruz“

Yeşilay’ın 100’üncü yılında da uyuşturucu bağımlılığı ile mücadeleyi kesintisiz çok boyutlu sürdürdüğünü vurgulayan Yeşilay Ağrı Şube Başkanı Cihangir Aslan şunları aktardı:

“Uyuşturucu maddelerin kullanımı, insanlarda fiziksel, ruhsal ve davranışsal olarak olumsuz değişikliklere ve ölümcül sonuçlara sebep oluyor. Yeşilay olarak bu olumsuz sonuçların önüne geçmek için çalışıyor; özellikle gençlerimizin bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşam sürmesi için pek çok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı ve Okulda Bağımlılığa Müdahale programları ile bağımlılıkların oluşmadan önlenmesi ve gençlerimizde farkındalığın oluşmasını hedefliyoruz“

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2020, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER