Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?" sorusuna yanıt geldi

"Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?" sorusuna yanıt veren Erdoğan, "İşçimizi zora sokamayacağız. İnşallah en uygun olanına karar vereceğiz. İşverenin de karardan memnun olması lazım." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?" sorusuna yanıt geldi

Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, katar ziyareti öncesi Atatürk havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunan cumhurbaşkanı erdoğan, asgari ücret zammına ait de mevzuştu. "asgari ücret 4 bin tl olacak mı?" sorusuna cevap veren erdoğan, "ne olursa olsun işçimizi zora sokmayacağız, onları memnun edeceğiz. Asgari ücrette en uygunu masaya yatırıp nihai sonucumızı vereceğiz. Işverenin de alınan karardan memnun olması lazım." dedi.

Cumhurbaşkanı erdoğan'ın açıklamalarından satır adım atarı:

"inanıyorum ki son derece başarılı görüşmeler gerçekleştireceğiz. Bugün kardeşim şeyh temim'in anne ve babasıyla ailesiyle beraber akşam bir arada olacağız. Onlarla bir yemeğimiz olacak. Yarın da yüksek düzeyli stratejik konsey toplantımızı yapacağız. Türk-katar müdafaa noktasında askerlerimizin oradaki üssü söz mevzusu. Bu üssümüz ile oradaki çalışmalarımızı ayrıca yürüteceğiz. Orayı da ziyaret etmek üzere mehmetçiklerimizle bir arada olacağız. Ikili ilişkilerimizde son yıllarda kaydedilen mesafeden inşallah bundan sonrası çok daha verimli şekilde devam edecektir. Katar'la yeni anlaşmalar imzalayacağız. Türkiye ve katar güçlü duruşlarını koruyan iki devlettir. Yatırım hasımı mandacılara rağmen ülkemizi büyüteceğiz.

Bae prensi'nin türkiye ziyareti
Türk yapısı olarak türkiye olarak bütün körfez ülkeleriyle olan birlikteliğimizi bundan sonraki ilişkileri çok daha güçlenerek devam ettirmekten yanayız. Muhalefetin hastalıklarını biliyoruz. Katar'a yönelik ablukalar bu yılın başından itibaren kaldırıldı. şu anda körfez ülkeleri içinde da bir dayanışma yine tesis edildi.Katar'ın yanı sıra körfez'deki diğer ülkelerle de işbirliğimizi geliştirmeye çalışıyoruz. şubat ayı içerisinde abu dabi'ye bir ziyaretimiz olacak. Körfez bölgesinde diyalog kapılarının yine açılması ve yanlış anlamaların giderilmesi yönünde yürütülen diplomatik çabaları memnuniyetle karşılıyoruz.

Asgari ücret ne kadar olacak?
Dönünce bu görüşmelerde ne yaptılar tarafların teklifleri nelerdir bunları görelim. Bizler mutlaka bu aşamada işçimizi zora sokmayacağız. Inştanrı en uygununu en ülkü olanını gerek brüt gerek net masaya yatıracak nihai kararımızı vereceğiz. Ancak işçi değil işverenin de bu alınan kararla memnun olması lazım.

Yığınçuluk yapanlar
Yığınçuluk yapanlar var. Her alanda. Otomotiv sektöründe bile stokçuluk var. Gıdada stokçuluk yenilir yutulur değil. Müeyyideyi onları rahatsız edici bir noktaya çıkaralım dedim. Bedelini ağır ödeyecekler. Sen mi yığınçuluk yapıyorsun. Bedelini ağır ödeyecek."

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2021, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER