banner56

Düşen cemreye rağmen, ağrı’da sis ve soğuk hava müessir oluyor

Dün cemrenin düşmesiyle beraber havaların ısınması beklenirken, ağrı’da sis ve soğuk hava etkisini göstermeye devam ediyor.

Düşen cemreye rağmen, ağrı’da sis ve soğuk hava müessir oluyor

Kışın soğuk ve çetin geçtiği ağrı ilinde sis ve soğuk havalar etkisini sürdürüyor. 19-20 şubat’ta birinci cemrenin havaya düşmesiyle birlikte havaların ısınmasını bekleyen ağrı halkı, güne sis ve dondurucu havayla başladı.

Günlerdir etkili olan soğuk hava yerini sise bıraktı. Sisli hava nedeni ile şoförler park ve sis lambalarını yakarak ilerlemekte. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin yer yer 5 metreye kadar düştüğü kentte, kara yolları ile caddelerdeki sürücüler ilerlemekte güçlük çekiyor.

Meteorolojiden meydana getirilen açıklamaya nazaran; "bölgemizde yüksek kar örtüsü bulunan eğimli dik yamaçlarda çığ riski bulunmuş olduğundan, yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Bölgemizde gün boyunca buzlanma ve don vakasının müessir olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma, don, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." uyarısında bulunmuş oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER