Eskişehir Ağrılılar Derneği'nde barış yemeği düzenlendi

Eskişehir'de yaşayan Ağrılı vatandaşların bir çatı altında toplandığı, dernek yönetimi tarafından üyelerine yönelik bir etkinliğin düzenlendiği bildirildi.

Eskişehir Ağrılılar Derneği'nde barış yemeği düzenlendi

Konu ile ilgili edinilen bilgilere göre dernek çok amaçlı salonunda yönetim tarafından barış yemeği adı altında bir etkinlik gerçekleştirildi. Özmen ailesinin fertlerinden kanaat önderi ve iş adamı Halil Özmen'in uğraşları ile gerçekleşen barış yemekli buluşmada sağlandı. Milletvekillerini ve İl Başkanınında katılımını sağlayan Özmen, barış kararının diğer ailelere örnek olması gerektiğini, kardeşçe yaşamın ebediyen sürmesi gerektiğini dile getirdi. HDP Eskişehir İl Eşbaşkanı Şükriye Ercan, Ağrı HDP Milletvekili Abdullah Koç ve Siirt HDPMilletvekili Sıddık Taşın ve bir çok siyasi ve kanaat önderlerinin davet edildiği yemekte, üyelerin ve taraf ailelerin katılımıyla barış sağlanmış oldu.

Etkinlikte söz alan HDP Eskişehir İl Eşbaşkanı Şükriye Ercan;
 "Eskişehir'de Geçtiğimiz günlerde iki gencin kavgası sonucu bir gencimizi kaybetmenin acısını yaşamaktayız. Bir gencimizi toprağa birini ise cezaevine gönderdik. İstenmeyen bir kazanın tekrarlanmaması için çaba sarf ettik. Ailelerin bir daha Kardeş kanı akmasın diye barış yemini etmelerini sağladık. Bizler de Siirtli Demir ve Ağrılı Özmen ailelerinin acılarına ortak olduk." Şeklinde ifadeler kullandı.
Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2022, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER