HAFTASONU KISITLAMASINDAN MUAF OLAN İŞ YERLERİ HİZMETE DEVAM ETTİ

Ağrı’da hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan iş yerleri vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için iş yerlerini açık tuttu.

HAFTASONU KISITLAMASINDAN MUAF OLAN İŞ YERLERİ HİZMETE DEVAM ETTİ

Korona virüs salgını nedeniyle 11 Aralık 2020 Cuma akşamı saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlamaları 14 Aralık Pazartesi sabahı saat 05.00’a kadar devam etti. Bu süre zarfında vatandaşlar kurallar gereği hafta sonunu evlerinde geçirirken, kısıtlamadan muaf olan iş yerleri ise vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamaları için hizmet vermeye devam etti. Fırınlar 24 saat hizmet vermeye devam ederken, market ve manavlarda ise kısıtlama belli zaman dilimleri arasında yapıldı.

“Kısıtlamaların uygulanması gayet iyi oluyor“

Kısıtlamalardan dolayı işlerinde ciddi bir yoğunluğun yaşanmadığını ancak vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak adına iş yerini açık tuttuğunu dile getiren esnaf Abdullah Demirkol, “İnsanların korona virüsten kurtulması için kısıtlamaların uygulanması gayet iyi oluyor. Bu kısıtlamaların uygulanamadığı dönemlerde vatandaşlarımız dışarıya çıkamıyor. Bizler de Ağrı esnafları olarak istediğimiz kazancı elde edemeyeceğimizi bildiğimiz halde vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

“Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına buradayız“

Kısıtlama döneminde vatandaşların mağduriyet yaşamamaları adına 24 saat hizmet verdiklerini kaydeden fırıncı Yusuf Tahtalı, “Korona virüs kısıtlamaları nedeniyle vatandaşlarımıza 24 saat hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına buradayız. Gelen müşterilerimize maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek vatandaşlarımıza yardım etmeye çalışıyoruz. Müşteri yoğunluğunun yaşandığı anlarda sırayla ve belli bir düzene göre içeri alarak hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu şekilde müşterilerimizin siparişlerini veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER