Hayırda Yarışan Kadınlar Grubu’ndan Gazze için kahvaltı programı

Hayırda Yarışan Kadınlar Grubu’ndan Gazze için kahvaltı programı

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları 78. gününde de devam ediyor. Siyonist İşgal rejiminin 7 Ekim'den bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 20 bini aştı.

Yaşanan zulme sessiz kalmayan ve Gazze için Acil Yardım çağrısı yapan Ağrılı hayırda yarışan kadınlar, kahvaltı programında bir araya geldi. Hayırda Yarışan Kadınlar Derneği’nin Ağrı İl Temsilciliği ile Umut Ol Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği kahvaltı programına yoğun ilgi vardı. Programa; AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı, Taşlıçay İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri de katılım sağladı.

Bu gibi bağış organizasyonlarının çoğalmasının belirten Hayırda Yarışan Kadınlar Derneği Ağrı İl Temsilcisi Ayşe Engin şu ifadeleri kullandı; "Maalesef tüm dünyanın gözleri önünde büyük bir soykırım yapılıyor. İsrail yıllardır açık cezaevine dönüştürdüğü Gazze’yi havadan, karadan ve denizden hiçbir hedef ayırmadan bombalıyor. Hiçbir savaş hukuku ve insani değeri gözetmeyen Siyonist İsrail, dünyanın suskunluğu ve emperyalist batılı devletlerin maddi ve manevi desteğini de arkasına alarak alçakça bir işgal ve soykırım yapıyor. Bu vahşete her gün tanık oluyoruz. İnancı ve vicdanı bu durumu kabul etmeyen herkes bir şeyler yapmaya gayret ediyor. Bu doğrultuda Hayırda Yarışan Kadınlar Grubu olarak düzenlenen dayanışma sonucu hayır soframıza katılım sağlayan tüm katılımcılara ve emeği geçen Florya Kafe çalışanlarına teşekkür ederiz. Umarız ki bu güzel ve anlamlı dayanışma tüm Ağrılı hayırsever kadınlarımız için örneklik teşkil eder.”

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2023, 23:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER