HÜDA PAR, doğalgaz işlemleri için sabah namazında sıraya giren halkın sorununu dile getirdi

HÜDA PAR, doğalgaz işlemleri için sabah namazında sıraya giren halkın sorununu dile getirdi

Ağrı halkının doğalgaz abonelik işlemlerinde yaşadığı soruna dikkat çeken HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan, sorunun giderilmesi, havaların soğuduğu bu günlerde halkın mağdur olmaması için tüm yetkilileri göreve davet etti.

Ağrı'dan geçen boru hattı ile batı illerine ulaştırılan doğalgaz kullanımından yıllarca mahrum kalan halk 2018 yılında doğalgaza kavuştu.

Ağrılılar, Türkiye'de doğalgazı en pahalıya kullanan illerden biri.

Artan kömür fiyatları nedeni ile son dönemlerde tüm ülkede olduğu gibi kentte de yoğun bir şekilde doğalgaza talep artmış durumda.

Zaman zaman taleplere yetişmekte zorlanan doğalgaz firması, abonelik işlemleri için vatandaşları aylarca bekletiyor.

İşlemler ile ilgili gereğinden fazla sorun yaşadıklarını belirten halk, yetkililerin sorunlarının çözümü için harekete geçmeye davet etti.

Mağdur olduklarını, sürekli olarak sıra almak, işlemlerini bitirerek doğalgaz kullanımına başlamak için çabaladıklarını belirten vatandaşlar, "Sürekli olarak gel git yapıyoruz. Sabah gelip sıra bekliyoruz, sıra bulamıyoruz. Tesisatımızı da sökmüşüz, ısınamıyoruz evde bekliyoruz. 3 ay önce abonelik almışız ama gazın kullanımına başlayamıyoruz işlemler yüzünden. Yaklaşık 4 ay önce doğalgaz tesisatımızı çekmişiz. Önce hattın olmadığını, doğalgaz kutusunun olmadığını söylediler. Sonra saat içeri verildi dediler, şimdi gelip gazımızı vermeliler ama gelmiyorlar. Sabah 04.00'da geliyoruz sıra bulmakta zorlanıyoruz. Yetkililer memlekete sahip çıkmaya davet ediyoruz. Firmanın 2 yerine 5 tane gişeyi faaliyete sokması lazım. Firma işlemleri yapmak için personel sayısında artırıma gitmeli." diye konuştu.

Abonelik işlemlerinin zaman alması, yaşanan aksaklıklar ile birlikte halkın işlemler için firmanın bulunduğu binanın önünde sıra bulmak için sabah namazı vaktinde geldiklerine dair şikâyetler alan HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan, il yönetimi ile birlikte sabah namazı vaktinde doğalgaz dağıtıcısı firmanın bulunduğu binanın önüne gitti.

Halkın yaşadığı sorunlar üzerine bir açıklama yapan İl Başkanı Gökhan, "Halkımızın doğalgaz kullanımı ile ilgili sorunlarının olduğunu tespit edip sabah namazından sonra doğalgaz dağıtıcısı firmanın bulunduğu binanın önüne geldik. Sabah namazından önce halkımız geliyor burada sıraya giriyor. Ağrı'nın soğuk günlerinde halka bu eza ve cefayı reva görüyorlar. Türkiye'nin en pahalı doğalgazını kullanmamıza rağmen burada vatandaşa ciddi manada bir hizmet verilmiyor. Ve günde en az 100-150 abone arası abone yapılıyor ve bu çok ağır bir şekilde işliyor." dedi.

Firmada mevcut personel eksikliğinin bulunduğunu ve bu eksikliğin giderilmesi gerektiğini hatırlatan Gökhan, "Bu yıl Patnos ve Eleşkirt ilçelerimize de doğalgaz gitti ama yetkililerin yapmış olduğu açıklamada ekim ayının sonunda bu iki ilçeye doğalgaz verilecekti. Patnos ilçesinde alanda yapmış olduğumuz incelemeler sonucu ilçenin birçok yerine doğalgazın gitmediği ve aboneliğin yapılmadığı noktasında elimizde bilgiler var. Bizler burada yetkililere çağrıda bulunuyoruz, buraya pozitif bir ayrımcılığın yapılması lazım. Ve ciddi manada mobil ekiplerin oluşturulması lazım. Personel sorunun giderilmesi lazım." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER