İHH Ağrı'dan 350 öğrenciye eğitim desteği

Her eğitim-öğretim yılı başında Ağrı İHH tarafından geleneksel olarak yapılan kırtasiye dağıtımında bu yıl 350 öğrenciye destek olundu.

İHH Ağrı'dan 350 öğrenciye eğitim desteği

İHH ülkemizde 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte yine yüzbinlerce ihtiyaç sahibi öğrenciye sahip çıkarak kırtasiye yardımında bulundu.

Öğrencilere moral ve motivasyon sağlamak ve ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim giderlerine destek olmak amacıyla geleneksel hale getirdikleri kırtasiye yardımını bu yıl da gerçekleştirdiklerini ifade eden Ağrı İHH Başkanı Kerem ENGİN konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Engin; "Derneğimize davet ettiğimiz 350 öğrencimize çanta ve kırtasiye seti dağıtımlarını gerçekleştirdik" dedi.

Ağrı İHH Başkanı Kerem ENGİN açıklamalarını; "Hayırseverlerin desteği ile yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi 350 öğrencimize yardım yaptık. Amacımız bilgi toplumunun temeli olan, ülkemizin geleceğini inşa edeceğine inandığımız çocuklarımızın sadece derslerine yoğunlaşmalarını sağlamak ve ailelerine destek olmaktır. Yetim ve öksüz çocuklarımız başta olmak üzere, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gıda giyim burs ve diğer yardım projelerimiz de devam ediyor. Bu vesile ile kurumumuza yardımlarını esirgemeyen bağışçı ve gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Onların destekleri ile daha fazla insana ulaşma gayretimizi sürdüreceğiz. Yeni eğitim ve öğretim yılının ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, tüm öğrencilerimize başarılar temenni ediyoruz." diyerek tamamladı.

ağrı haber

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2023, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER