İHH BAYRAM ÖNCESİ 300 ÇOCUK SEVİNDİRDİ

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği İstanbul’da bir hayırseverin gönderdiği 300 tane bisikleti ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırarak bayram öncesi çocukların yüzünü güldürdü.

İHH BAYRAM ÖNCESİ  300 ÇOCUK SEVİNDİRDİ

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği İstanbul’da bir hayırseverin gönderdiği 300 tane bisikleti ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırarak bayram öncesi çocukların yüzünü güldürdü.Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlar yapan Ağrı İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) gönüllüleri, İstanbul'da yaşayan bir hayırsever kadın tarafından gönderilen 300 tane bisikleti, düzenlenen programla 300 çocuğa dağıttı.Millet Bahçesi'nde, İHH Ağrı Şubesi tarafından "Her Çocuk Bir Dünya Mutluluk“ sloganıyla yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar için bisiklet dağıtım programına Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın da katıldı. Etkinlikte, konuşma yapan Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Kerem Engin, bayram öncesinde çocuklara bayramlık kıyafet yardımında bulunduklarını, bugün de hayırsever vatandaşın gönderdiği bisikletlerin dağıtılmasına vesile olduklarını dile getirdi.

“Yeryüzündeki en büyük en güzel yatırım insana yapılmış olandır“

Engin, “Çocuklarımız umutlarımızdır, yarınlarımızdır. Bizler onların zihninde ve gönül dünyalarında umut adına, güzellik adına, hayır adına bir fotoğraf, bir ışık, bırakabilirsek inanıyorum ki geleceğim adına hayırlı bir iş yapmış olacağız. Zira yeryüzündeki en büyük en güzel yatırım insana yapılmış olandır“ ifadelerini kullandı.İHH İl Başkanı Engin’in konuşmalarının ardından konuşan Belediye Başkanı Sayan, kendisinin de yetim büyüdüğünü ve yetimliğin nasıl bir duygu olduğunu iyi bildiğini söyledi.Her zaman yetim ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu belirten Sayan, şunları kaydetti:“Babasızlığın ve annesizliğin nasıl olduğunu bilen insanlarız. Zaten ümmetimizin yetimlere bakış açısını hepimiz biliyoruz. Peygamberimizin yetimlere bakış açısını ve kendi hayatını biliyoruz. Ben göreve geldiğimden beri dikkat ederseniz zenginler ve ağababalarla pek fazla işim olmaz. Hep gariban kardeşlerime ne yapabilirim, nasıl onlara yardımcı olabiliriz, onlar için nasıl bir kapı açabiliriz, bu anlamda büyük mücadele veriyoruz. Onları hayır duasını alırsak, onlar bizde dua ederse bizim kurtuluşumuz onlardandır."

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER