İHH İlçe Temsilciliklerinden Gazze’ye anlamlı bağış

İHH İlçe Temsilciliklerinden Gazze’ye anlamlı bağış

Ağrı İHH temsilcilikleri tarafından, İsrail'in saldırılarına maruz kalan Gazze halkına yardım için yardım kermesleri düzenlendi. Eleşkirt ve Patnos'ta düzenlenen kermeslerde, ev kadınları tarafından yapılan yiyecek, içecek ve çeşitli ürünler Gazze için satışa sunuldu. Gazze halkının yaşadığı dram ve saldırılar fotoğraflarla anlatıldı.  Ağrı İHH Eleşkirt ve Patnos temsilcilikleri tarafından düzenlenen kermeslerde 3 gün içerisinde toplam 326,000 TL bağış toplandı.

Eleşkirt Temsilcisi Muhammed Sadık Yami yaptığı açıklamada; " Gazze'deki insani trajediye dikkat çekmek ve oradaki din kardeşlerimize bir nebze olsun yardım edebilmek için, Ağrı Eleşkirt Temsilciliği olarak; Eleşkirt ilçemizde 3 gün boyunca süren Hayır Çarşısı düzenledik. Ağrı İHH Eleşkirt Temsilciliğimiz olarak imkanlarımız dahilinde bu katliama dur demek adına elimizden gelenin kat ve kat fazlasını yaptık. Eleşkirt halkımız ve bağışçılarımızın desteğiyle Elhamdülillah 265 BİN TL topladık. Böyle bir çalışmanın duyurulması ve organize edilmesinde emeği geçen Kadın Kolları ekibimize, STK Temsilcilerine ve kıymetli bağışçılarımıza yürekten teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Patnos Temsilcisi Mithat Kılıç ise yaptığı açıklamada; "Gazze'de yaşanan zulme karşı sessiz kalmayarak; Hanım Kollarımız ve Yönetimimiz ile 3 gün boyunca süren Hayır Çarşımızda 61 BİN 679 TL bağış toplandı. Bu süreçte büyük bir katılım sağlayarak destek veren STK temsilcilerine ve hayırsever Patnos halkına teşekkür ediyorum. Rabbim tüm hayırseverlerden razı olsun inşallah.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan bu gibi bağışların çoğalmasının altını çizen Ağrı İHH Başkanı Kerem Engin ise şu ifadeleri kullandı;  “Maalesef dünyanın gözleri önünde 49 gündür Siyonist vahşiler tarafından işgal ve katliama maruz kalan Gazzeli kardeşlerimize destek olmak için Eleşkirt ve Patnos temsilciliğimizin düzenlediği Hayır Çarşısı’nda elde edilen 326 BİN 679 TL bağışı teslim aldık. Tüm hayırsever kardeşlerimizden ve Eleşkirt ve Patnos İHH temsilciliğimizin fedakâr üyelerinden Allah razı olsun. Unutmayalım! Gazzeli kardeşlerimiz Siyonist katillerle, bizler de mazlum Gazzeli kardeşlerimizle imtihan oluyoruz.”

Mahsuni İZCİ

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2023, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER