Kadınlar için ‘Türkiye’nin harika iş yerleri listesi’ açıklandı

Kadınlar için ‘Türkiye’nin harika iş yerleri listesi’ açıklandı

Kuruluş kültürü içerisindeki çalışan deneyimini ölçümleme olanağı sunan ve 30 yıllık inceleme verilerine dayanan çalışan deneyimi platformu olan great place to work®, kadınlar için türkiye’nin harika yerleri listesini açıkladı.

‘harika iş yerleri’ sertifikası almaya hak kazanan 91 şirket arasından best workplaces for women turkey 2021 listesine 21 şirket girdi. çalışma kapsamında 2021 yılında bin 500’ün üzerinde hanım çalışan tarafınca yapılan değerlendirmeler analiz edilerek türkiye’de hanımefendiler için mükemmel iş yerleri belirlendi. Peakup, “best workplace for women” ödülünü almaya hak kazandı.

Peakup, çalışanlamış olurı tarafından değerlendirildiği anket kararı “en iyi işveren ödülü”nün sahibi oldu. şirket; great place to work sertifikası’nı da ikinci kez alırken, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ödül töreninde hanımefendiler için türkiye’nin mükemmel iş yerleri listesine girmeyi başardığını duyurdu.

“insan kaynağina yatirimimiz ve çalişan memnuniyetimiz başarimizin kaynaği”

Peakup’ın kısa zamanda hızlı büyümesinin peşinde büyük bir takım çalışmasının bulunduğunu belirten peakup ceo’su ahmet toprakçı, “peakup’ı gerçekleştiren ekibin mutluluğu bizim için her vakit ön planda oldu. çalışma ortamımızın huzuru, birbirimize olan güven duygumuz ve açık bir yazışma ortamına sahip olmamız bizi her zaman daha ileriye götürdü. Ekibimiz için aldığımız her karar, yapmış olduğumız her çalışma bize sürdürülebilir bir gelişme ve başarı olarak geri döndü. Yaptığımız çalışmalar ve uyguladığımız yöntemler de gösteriyor ki iki yıldır üst üste great place to work sertifikasını almaya hak kazanırken benim için en anlamlı ödüllerden birini, hanımefendiler için türkiye’nin mükemmel iş bölgeleri listesine yerimizi aldık. Bu sertifikayı almamıza vesile olan mükemmel ekibimize çalışmaları için teşekkür ediyorum” dedi.

Kıdemli insan kaynakları uzmanı fulya akıncı ise “takım olarak birincil önceliğimiz peakup’ın insanlar için huzurlu bir iş yeri olmasını sağlamak. Departman gözetmeksizin insanoğluın birbirine koşulsuz güvenebildiği, işini keyif alarak yaptığı ve en önemlisi “peakup aslına bakarsan benim için en iyisini düşünür” hissiyatıyla hareket ettiği bir yer olmak için çabalıyoruz. Bugüne dek çok başarıya imza attık sadece bu ödül aralarında en kıymetlisi. özellikle dünya çapında cinsiyet eşitsizliği şeklinde konuların konuşulduğu bu zamanlarda bu ödüle layık olmak çok anlamlı. Hepimiz, bu içerikte ödül kategorilerine ihtiyaç duyulmayan o güne kadar elimizden geleni oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Güven kültürü endeksi dikkate aliniyor

Great place to work sertifikası şirket içinde güven kültürünü sağlamlaştırmış ve çalışanları tarafınca başarılı bulunan şirketlere veriliyor. Gptw türkiye “hanımefendiler için en iyi iş yerleri” 2021 listesini oluştururken itimat kültür endeksi hem tüm çalışanlamış olur için bununla birlikte hanım çalışanlamış olur özelinde minimum yüzde 80 olan organizasyonları dikkate alıyor.

Yönetim kararlarına katkı sağlayabildiklerini düşünen kadın çalışanlamış olurın tehlikeli sonuç dönemlerde alınan kararlar için bile yönetime güvenleri yüksek.

Kararlara dahil edilen çalışanlar, organizasyon tarafından gerçekten dinlendiklerini düşündükleri için gerektiğinde adilce dinleneceklerine ve değerlendirileceklerine inanıyorlar.

Listede öne çikanlar

Listedeki 21 firmanın kadın çalışanlamış olurının yüzde 84’ü, yöneticilerin çalışanlamış olurını işi veya çalışma ortamını etkileyen kararlarda konuya dahil ettiklerini söylüyor. Yüzde 82’si, “mesleki açıdan ilerlemelerini sağlayacak tahsil ve inkişaf olanakları verildiğini” düşünüyor. Yüzde 96’sı, organizasyonlarında “çalışanlara, cinsiyetlerine bakılmaksızın adil davranmış olduğunı” belirtiyor. Yüzde 85’i “ben burada ‘kendim’ olabiliyorum ve rol yapmama gerek yok” diye düşünüyor. Yüzde 85’i romantik ve ruhsal olarak sağlıklı bir iş ortamları olduğunu belirtiyor. Yüzde 83’ü, çalışanların iş ve özel hayatlarını dengede tutabilmek için teşvik edildiklerini vurguluyor. Yüzde 95’i, lüzumlu olduğunu organize ettiğinde işten izin alabildiklerinin altını çiziyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER