MİNİK MÜFETTİŞLER BÜYÜKLERİ UYARDI

Ağrı Belediyesi tarafından korona virüs ile mücadele kapsamında farkındalık oluşturmak için küçük yaşta çocuklardan oluşan ‘Pandemi Müfettişleri’, düzenlenen etkinlik ile Cumhuriyet Caddesi’nde megafonlarla uyarılarda bulundu.

MİNİK MÜFETTİŞLER BÜYÜKLERİ UYARDI

Covid-19 tedbirleri kapsamında vatandaşların maske ve sosyal mesafe konularında daha duyarlı olması için oluşturulan 'Pandemi Müfettişleri', Vali Dr. Osman Varol ve Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın katılım sağladığı etkinlikle kentteki faaliyetine başladı.  'Pandemi Müfettişleri' bugünden itibaren il merkezinde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklarda farkındalık oluşturmaya devam edecek.

 “Vatandaşlarımızın dikkatini bu noktaya çekmekte çok büyük katkıda bulunacaklar “

Gerçekleştirilen etkinlik ile ilgili bilgi veren Vali Dr. Osman Varol, Ağrı Belediyesi tarafından oluşturulan Pandemi Müfettişleri’nin Covid-19 ile mücadele sürecinde kurallara uyulması noktasında vatandaşların dikkatini çekeceğini söyledi. ‘Pandemi Müfettişleri’ ile birlikte Cumhuriyet Caddesi'nde denetim gerçekleştiren Vali Varol açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Bugün yine ülke çapında bir genel denetimimiz var. Ayrıca bugün çok büyük bir mutlulukla Belediyemizin başlattığı gerçekten çok kıymetli, orijinal bir uygulama ile gençlerimizle çocuklarımızla birlikteyiz. Bu gençlerimiz, bu çocuklarımız pandemi müfettişlerimiz, bizim gönüllü pandemi müfettişlerimiz. Gördüğünüz gibi standart kıyafetleriyle, ellerinde vatandaşlarımıza dağıtmak için taşıdıkları maskeleriyle, yine anons yapacakları megafonlarıyla birlikte bu şekilde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları bölgeleri dolaşıyorlar. Ve bunu bundan sonra sürekli gerçekleştirecekler. Belirli noktalarda, vatandaşların yoğun oldukları yerlerde bu faaliyetleri gerçekleştirerek, bizlere, kamu kurum ve kuruluşlarımıza bu minik kardeşlerimiz yardımcı olarak bir farkındalık yaratacaklar. Diğer taraftan da gerçekten fiilen vatandaşlarımızın dikkatini bu noktaya çekmekte çok büyük katkıda bulunacaklar bizlere. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum huzurlarınızda. Bugün ilk denetimi de birlikte yaptık. Ama onlar bundan sonra sahada pandemi mücadelemizin sembolü olarak bu çalışmaları yoğun bir biçimde sürdürecekler. Ben bu kapsamda projeyi ortaya koyan Belediye Başkanı'mıza ve ekibine de çok teşekkür ediyorum." İfadelerini kullandı.

Ağrı Belediye Başkanlığı'nın öncülüğünde başlatılan etkinliğe Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen ve İl Emniyet Müdürü Nihat Özen katıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER