banner56

Sedat Peker'in avukatı, gözaltı iddialarını yanıtladı

Sedat Peker'in avukatı, gözaltı iddialarını yanıtladı

El cezire, Türkiye'de "suç örgütü lideri" olmak kabahatundan hakkındaki soruşturma kararı bulunan sedat peker'in birleşik arap emirlikleri'nde gözaltına alındığını iddia etmiş, sonrasında ise bu haberi kaldırmıştı. Sedat peker'in avukatı ersan barkın tarafınca yapılan açıklamada, gözaltı durumunun laf konusu olmadığı anlatım edildi.
Katar merkezli olarak gösterim yapan el cezire televizyonu, önceki gün yayınladığı haber de sedat peker'in birleşik arap emirlikleri'nde gözaltına alındığı iddia etti. Sadece kanal, bilgiyi doğrulatamadığı nedeni öne sürülerek söz konusu haberi yayından kaldırdı. El cezire'nin bu hamlesinden sonra peker'in son durumu merak ediliyordu. Tele 1'den tuncay molleveisoğlu'na konuşan peker'in avukatı ersan bakır, gözaltı durumunun olmadığını belirtti.

"kendisiyle iletişim kurabiliyorum"
Tuncay mollaveisoğlu'nun sunmuş olduğu anında manşet programında gözaltı iddiaları masaya yatırıldı. Mollaveisoğlu, programdan önce peker'in avukatı ersan barkın ile konuştuğunu söyleyerek iddiaları yanıtladı. Mollaveisoğlu, barkın'ın sözlerini şu şekilde aktardı (barkın'ın ağzından): "bir gözaltı laf konusu değil, hatta eriştiğim yani bendeki numara ile bir yakını üzerinden kendisi ile yazışma kurabiliyorum"

Gözaltina alindiğini iddia ettiler
El cezire, dün suç örgütü lideri sedat peker ile ilgili dikkat çeken bir haber ortaya attı. Haber de sedat peker'e ilişkin şu ifadelere yer verildi:

"iki ülke arasındaki ilişkilerin ısındığına dair başka işaretler de var. Suriye'deki "terör" gruplarını finanse etmek suçlamasıyla 2018'den beri bae'de tutuklu bulunan türk işerkekı mehmet ali öztürk, özgür bırakılarak türkiye'ye döndü. Dubai'den yayınladığı sansasyonel internet videolarında üst düzey türk yetkililere yönelik skandal iddialar içeren hüküm giymiş bir türk mafya babası sedat peker'in de bae yetkilileri tarafından gözaltına alındığı ve uzun zamandır iadesini istek eden türkiye'ye iade edilebileceği bildirildi."

Haberle ilgili düzeltme geldi
Laf mevzusu haberin Türkiye'de büyük etki yaratmasının peşinden önce el cezire muhabirleri ardından da el cezire düzeltme metni yayımladı. Laf mevzusu haber metninde düzeltme şu şekilde yer aldı:

"bu makalenin önceki bir versiyonunda yargı giymiş bir türk mafya babası sedat peker'in bae yetkilileri tarafınca gözaltına alındığı bildirildi. Al jazeera bu raporları doğrulayamadığı için bu cümle makaleden çıkarıldı."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER