banner56

Sıcaklık düşüyor, yağış geliyor

Sıcaklık düşüyor, yağış geliyor

Hava sıcaklığının, bugünden itibaren Marmara, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyinden başlayarak kademeli düşmesi, hafta ortasından itibaren de yağışlarla tüm yurtta hissedilir derecede azalması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden meydana getirilen değerlendirmeye nazaran, sıcaklıkların Marmara, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyinden başlayarak kademeli düşeceği, hafta ortasından itibaren yağışlarla bütün yurtta hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin dibine gerileyeceği tahmin ediliyor.

Kuzey kesimler ağırlıklı, hafta ortasına kadar görülecek sağanağın, haftanın ikinci yarısında kuzey ve iç kesimlerde yer yer kuvvetli olmak suretiyle derhal derhal bütün yurtta müessir olması umut ediliyor.

Serin ve yağışlı havanın gelecek hafta başına kadar süreceği, hava sıcaklığının ise kuzey, iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin 4 ila 9 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Ani ısı değişimleri ve güçlü meteorolojik hadiselerle alakalı hava tahmin raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle takip edilmesi gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER