Türkiye erken seçime mi gidiyor?

Türkiye erken seçime mi gidiyor?

Cumhurbaşkanı erdoğan, ak parti öbek toplantısı'nda, chp lideri kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısıyla ilgili net ifadeler kullandı. Erken seçim olmayacağını belirten erdoğan, "aylardır erken seçim diyor, haziran 2023'te olacağını söylüyoruz. Erken seçim yok, belirlenen tarih ne ise o tarihte yapılacak" dedi.
Cumhurbaşkanı ve ak parti genel başkanı recep tayyip erdoğan, partisinin tbmm öbek toplantısı'nda açıklamalarda bulunmuş oldu. Yoğun ekonomik ve siyasal gündeme ilişik değerlendirmelerde bulunan cumhurbaşkanı erdoğan, chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu tarafınca önceki gün de yinelenen erken seçim çağrısıyla ilgili net konuştu. Erken seçim olmayacağını ifade eden cumhurbaşkanı, "aylardır erken seçim diyor, haziran 2023'te olacağını söylüyoruz. Erken seçim yok, belirlenen tarih ne ise o tarihte yapılacak" diye konuştu.

"her firsatta seçimlerin zamaninda yapilacağini söylüyoruz"
Seçimlerin her fırsatta 2023'te yapılacağını dile getirdiklerini belirten cumhurbaşkanı, "ülkemizde bir kesim bu birlik, birliktelik, kardeşlik iklimini dinamitleme peşinde. Ne diyor, aylardır erken seçim diyor. Cumhur ittifakı'ndan devlet bey bu işin haziran 2023'te ben haziran 2023'te olacağını söylüyorum bu yatıyor kalkıyor erken seçimden bahsediyor. Erken seçim yok. Belirlenen tarihte seçim yapılacaktır" dedi.

"türkiye, akla gelecek her türlü yöntemle sinandi"
Cumhurbaşkanı erdoğan'ın konuşmasından satır adım atarı şu şekilde:

"ortalama 2 ay süren bir maratonun peşinden kabul edilen 2022 bütçemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu vakitçte emeği geçen her insana teşekkür ediyorum.

Milletimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek için daha çok çalışacağımız bir döneme giriyoruz. Son 10 senedir yaşanmış olan gelişmeler daha eleştiri bir safhaya ulaşmıştır. Türkiye bu 10 yıllık dönemde her yol ve yöntemle sınandı. Sokaklarımız kaosa sürüklenmek istendi, kaset kumpaslarıyla siyasal partiler dizayn edilmek istendi, seçimleri etkilemek için akıl ve terbiye dışı yöntemler devreye sokuldu, terör örgütleri harekete geçildi, askeri darbeyle ülke teslim alınmak istendi. Bizim ülkemizde yönetimin değişmesi için pervasızca televizyonlarda mevzuşuldu. Finans oyunlarıyla ülkemiz çökertilmeye çalışıldı. Ambargolar açıkça yapılır hale geldi.

"bedeller ödedik fakat bu milletin izzetine halel getirmedik"
Salgınla beraber küresel ekonomide süregelen dalgalanmalar bile taarruzların dozunu artırmanın aracı haline getirilmek istendi. Içerden birileri de aynı pis oyunun figüranlığına soyundu. Içerisine çekilmek istendiğimiz siyasi, sosyal, ekonomik tuzağı bozarak yolumuza kararlılıkla devam ettik. Zor ve sorunlı günler geçirdik, bedeller ödedik ama bu milletin izzetine halel getirmedik. Hamd olsun bu ülkeyi hedeflerinden koparmadık.

"halkimizi ürem ve enflasyona yedirmemenin mücadelesini veriyoruz"
Enflasyondan kurtulmak için ana muhalefetin sözcüsü, bizden kurtulmanın gereğinden bahsediyor. Yüzde 7'ye enflasyonu düşüren kimdi, bizler düşürdük. Faizi yüzde 4,5'lara düşüren kimdi, bizdik. Fakat sizin kitabınızda ne düşük ürem ne de düşük enflasyon diye bir şey yok. Sizin tarihiniz yüksek faizlerle, yüksek enflasyonlarla dolu. Hepimiz halkımızı ne faize ne enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik ve bunun mücadelesini veriyoruz. Alışacaksınız. Ak parti iktidarıyla nasıl oluyor göreceksiniz, öğreneceksiniz. Ak parti iktidarıyla hemhal olmak birazcık vakit gerektiriyor. O mücadelenin verildiği günlerdeyiz.

Bütün bu birikimin üzerine dünyadaki gelişmelerin üzerinden yeni bir atılımın içindeyiz. Iyi mi alnımızın akıyla çıktıysak, her seferinde ülkemize nasıl kazandırdıysak bu sefer de istediğimiz neticelere ulaşacağız.

"yatiyor kalkiyor erken seçim diyor, erken seçim yok"
ülkemizde bir kesim bu birlik, beraberlik, kardeşlik iklimini dinamitleme peşinde. Ne diyor, aylardır erken seçim diyor. Cumhur ittifakı'ndan devlet bey bu işin haziran 2023'te ben haziran 2023'te olacağını söylüyorum bu yatıyor kalkıyor erken seçimden bahsediyor. Erken seçim yok. Belirlenen tarihte seçim yapılacaktır.

ülkenin felaketinden medet uman yetersiz siyasetçilere sesleniyorum, burada akademisyen ve gazeteci kılıklı muhterislere sesleniyorum, buradan darbe heveslilerine sesleniyorum, terörle, şiddetle, ambargoyla türk siyasetini dizayn etmek isteyen emperyalistlere sesleniyorum; başaramayacaksınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2021, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER