VALİ ELBAN’DAN DUYGUSAL VEDA

Valiler Kararnamesi ile Ağrı Valiliğinden, Adana Valiliğine atanan Ağrı Valisi Süleyman Elban, kamu kurum ve kuruluşu, sivil toplum kuruluşu ile personeliyle vedalaşmak üzere bir araya geldiği veda töreninin ardından Ağrı'dan ayrıldı. Törende duygusal anlar yaşandı.

VALİ ELBAN’DAN DUYGUSAL VEDA

Ağrı’da süren üç yıllık görev süresini tamamlayan ardından Adana Valilik Kararnamesiyle Adana Valiliğine atanan Elban, Ağrı'dan ayrılmadan önce düzenlenen veda töreninde, “Üç yıl önce Ağrı Valiliğine atanmıştım. Adana Valiliğine atanmam nedeniyle de aradaki üç yıllık görev süremi tamamladım ve ayrılıyorum. Rabbim inşallah bizi bu aziz halka karşı mahcup etmemiştir. İnşallah hakkıyla görevimizi yapmışızdır“ dedi.

''Biz mekân olarak yer değiştiriyoruz, Ağrı’dan gönül olarak ruh olarak ayrılmıyoruz''

Ağrı Hükümet Konağı önünde düzenlenen veda törenine katılan kamu kurum ve kuruluşu, sivil toplum kuruluşu ile personelleriyle teker teker vedalaşan Vali Elban,  tören esnasında yaptığı konuşmada duygusal anlar yaşadı. Törene katılanla bir süre sohbet eden Vali Süleyman Elban, Ağrı’da ayrıldığı için hüzünlü olduğunu belirtti. Elban konuşmasında şunları aktardı:

“Ümit ediyorum ki burada olduğun süre içerisinde onların bir nebze ıstırabını dindirmiş, sunduğumuz hizmetlerin biraz daha kalitesini arttırmış ya da Miktarını artırmışızdır diye ümit ediyorum. Bu dönem bizim için çok huzurlu, mutlu ve keyif aldığımız bir dönem oldu. Onun için buradan ayrılırken bu kadar alışkanlıklar bu kadar dostluklardan sonra mutlaka bir hüzün ve insanın içerisinde bir burukluk oluyor. Onun için çok fazla bir şeyde söylemek zor oluyor kelimeleri ifade etmek. Ancak biz mekân olarak yer değiştiriyoruz. Ağrı’dan gönül olarak ruh olarak ayrılmıyoruz. Ben çok değerli hemşerilerime bu üç yıllık dönem içerisinde Bizlere verdikleri destek için dualar için dostluklar için samimiyetleri için müteşekkirim. Kendilerine çok teşekkür ediyorum Allah onlardan razı olsun bana haklarını helal etsinler benim onlardan herhangi bir hakkım yok var ise de helal olsun. Ama hep gönlümüz kalbimiz hemşerilerimizde dostlarımızda. O yüzden bunu da bir mekân değişikliği olarak görüyorum. Ayrılık olarak da görmüyorum.“

Elban, yaptığı konuşmaların ardından makam aracına binerek Ağrı'dan ayrıldı.

(Demet Aydemir)

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER