Yıldız: “Taşlıçay Deresi cazibe merkezi haline gelecek“

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Ağrı il merkezinde bulunan Taşlıçay Deresi’nin sürmekte olan ıslah çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Taşlıçay Deresi cazibe merkezi haline gelecektir“ dedi.

Yıldız: “Taşlıçay Deresi cazibe merkezi haline gelecek“

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yatırımlarla Ağrı’nın mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Ağrı’nın çehresini değiştirecek olan ve çalışmaları devam eden Taşlıçay Deresi ıslah çalışmasında bu güne kadar bin 350 metre beton duvar imalatı, 600 metre kılavuz kanallı taban beton kaplama, bin metre ferforje imalatının tamamlandığını açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, ‘Çalışmaların tamamlanmasıyla Ağrı il merkezinde bulunan Taşlıçay Deresi cazibe merkezi haline gelecektir“ dedi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Ağrı’da son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynadığına dikkat çekilerek Ağrı il merkezinden geçen Taşlıçay deresinde yapılacak olan çalışmayla Ağrı’nın çehresini değiştirecek yeni sosyal yaşam alanları kazandıracağı belirtildi. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak Ağrı’ya Baraj, Gölet ve Sulama tesisleri yapılacağının ifade edildiği açıklamada yapılacak ıslah çalışmalarıyla da çiftçilerin desteklenmeye devam edileceği vurgulandı.

Genel Müdür Yıldız son olarak Taşlıçay Deresi ıslah çalışmasında fiziki olarak yüzde 65 gerçekleşme sağlandığını ve çalışmaların 2020 yılında tamamlanmasının hedeflendiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER