AĞRI’DA BİR İLK: VİLLA SİTESİ KURULUYOR

Ağrı’da uzun yıllardır emlakçılık sektöründe çalışmalar yürüten Ay Emlak'ın sahibi Cemil Ay, yeni atılımlarla Ağrı’nın çehresini değiştirecek konutlar yapmak için kollarını sıvadı.

AĞRI’DA BİR İLK: VİLLA SİTESİ KURULUYOR

Emlakçılık sektöründe önemli işlere ev sahipliği yapan Cemil Ay, bu seferde villa konutlarının yer aldığı sitelerin yapımına başladı. Konu ile ilgili bilgi veren Cemil Ay, Ağrı’nın çehresini değiştirecek bir ilke imza attıklarını ve bu anlamda attıkları adımın Ağrı’ya olumlu katkıları olacağını düşündüğünü söyledi.

Leylekpınar Mahallesi Bayraktepe mevkiinde yapılan villa siteleri için alıcıların şimdiden çıktığını ifade eden Cemil Ay, attıkları bu riskli adımın Ağrı’nın çehresinin değişmesine öncülük edebilecek nitelikte olduğunu vurguladı.

“Villalar Ağrı kış şartlarına uygun birinci sınıf malzeme ve süper düzeyde işçilik kullanarak yapılıyor“

Yapımına başlanan villalara ilginin fazla olduğunu dile getiren Cemil Ay, konutları etap halinde yapacaklarını aktardı. Ay, “Yıllardır yüzlerce müteahhittin hayalini kurduğu ve gerçekleştirmeye bir türlü cesaret edemediği ayrıca Ağrılı vatandaşların sabırsızlıkla beklediği villa projelerinin son aşamasına geldik. Şuanda inşaatına başladık. Villalarımız eşi ve benzerine az rastlanabilir yapıdadır. Villa sitelerimiz Ay Konakları-1 adı altında başlayıp 2-3… olarak devam edecek. Villalar yani Ay Konakları, Ağrı kış şartlarına uygun birinci sınıf malzeme ve süper düzeyde işçilik kullanarak yapılıyor. “Dedi.

“Talepleri değerlendirerek Ay Konaklarını yapmaya karar verdik“

Özellikle pandemi sürecinde vatandaşların daire hayatında sıkıntı yaşamaları dolayısıyla bahçeli ve daha konforlu bir yaşam alanı arayışına girmeleri, villaların yapımına karar verme sürecinde etkili durumlar olduğunu belirten Cemil Ay, bu anlamda Ağrı’da şimdiye kadar verdikleri hizmetlerle insanlara güven verdiklerini ve bu güvene ayak uydurarak bu riskli işe giriştiklerini anlattı. Ay,  “Yüzlerce insanı ev ve arsa sahibi yaptık. Bizi başarıya taşıyan en büyük etken müşterilerin bize olan güveni ve dostluğuydu. Biz de bu güveni sarsmamak için elimizden gelenin en iyisini yaptık.  Şimdi ise korona virüs nedeniyle mümkün olduğunca sokağa çıkmadan izole hayatı sürdürmek durumunda korona virüsle yaşamak zorunda olan vatandaşlarımızın talebini gerçekleştirmek için harekete geçtik. Pandemi sürecine maruz kalan vatandaşların apartman dairelerinde doğadan uzak kalarak yaşamak zorunda kalmaları, villa konutlarına gereksinim duymalarına neden oldu.  Bu süreçte insanlar güneşten, yeşillikten mahrum kalan insanlar Bahçeli bir ev arayışına girdi. Bu anlamda bize gelen çok talep oldu. Bahçeli, şehirden uzak, havası temiz olan bir ev isteyen vatandaşlarımız çok. Bizde tüm bu talepleri değerlendirerek Ay Konaklarını yapmaya karar verdik“ İfadelerini kullandı.

“Biz lüks bir hayat sunuyoruz“

Ay Konakları ile ilgili bilgi veren Cemil Ay, şunları aktardı:

“Villalar için 500, 600 ve 700 metrekarelik alanlarda yapılan arsalarımız olacak. Bu villaların fiyatları birbirinden farklı olacak. Bu anlamda bütçeye uygun olması fırsatı da sağlamış oluyoruz. Aşamalı olarak yapmaya başladık ve o şekilde devam edeceğiz.  İlk etapta 10 tane yapacağız. Sonraki süreçte talebe bağlı olarak yapmaya devam edeceğiz. Biz lüks bir hayat sunuyoruz. İki katlı dubleks tarzında yapılar. 356 metre karelik alana sahip olacak. Yani taban alanımız 178, üst katımızda 178 olacak. Villalarımızda akıllı sistem dediğimiz bir sistem olacak. Yani alttan ısıtma dediğimiz bir ısıtma sistemi. Kullanacağımız kapılar otomatik ve diğer kapılardan farklıdır. Örneğin şuan kullanılan kapılar 2-2,20’dir bizim kullanacağımız kapılar 2,80-2,50 arası boydan boya şeklinde olacak. Oturma odası ile mutfak bitişiktir. Villalarınızda şömine, çamaşır odası, giyinme odaları da mevcut olacak.“

 “Yüzlerce Villa konutlarını inceledik. İçlerinden iyi olanına karar vererek yola çıktık“

Villaların bulunduğu konum ve imar aşamasında yaşadığı sıkıntılar ile ilgili bilgi veren Ay, “Konutlarımızın yapıldığı konumun Ağrı’nın en havadar en güzel yeri olduğunu düşünüyorum. Konum itibari ile Ağrı’nın hepsini görecek bir lokasyona sahiptir.  Şehir merkezinde uzak olmasının yanı sıra bir o kadar da yakım olması çok güzel gerçekten. Ayrıca yol ve servis sıkıntısı olmayan bir yerdir. Villalarımızın hepsi birinci sınıf işçilikle yapılacaktır. 6 oda bir salon modern mutfak ve salon galeri boşluğumuz mevcuttur.  Garajlı, bahçe alanı da mevcuttur. Villaları yapmaya karar verdiğimizde birçok yerden örneklere başvurduk. Yüzlerce Villa konutlarını inceledik. İçlerinden iyi olanına karar vererek yola çıktık. Konutlarımızı birinci sınıf kaliteyle inşa edeceğiz. İşçilerimizin hepsi titizlikle çalışanlardan oluşacak. ” Diye konuştu

“ilk 5 alıcıya kampanyalı fiyattan satış yapacağız“

Ağrı’ya emlakçılık sektöründe yenilikler getirmeye devam edeceklerini belirten Cemil Ay konuşmasına, “Bu arada ilk 5 alıcıya kampanyalı fiyattan yani kar amacı gütmeden satış yapacağız. Ağrı’ya hayırlı uğurlu olsun. “İfadelerini ekledi.

Ay, konutların yapıldığı alanda elektrik, su, doğalgaz ve yollar ile ilgili sıkıntılar yaşadıklarını belirterek Belediye Başkanı Savcı Sayan’dan kendilerine su kanalı açtırma başta olmak üzere diğer konularda yardımcı olmasını istedi.

(Demet Aydemir)

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 12:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Kalkan
Kenan Kalkan - 7 ay Önce

Bu hizmetin ağrıyı şaha kaldırır cemil bey başarılar

karaköseli
karaköseli - 7 ay Önce

güzel ama uzak

karaköseli AĞRI
karaköseli AĞRI - 7 ay Önce

GÜZEL AMA UZAK

SITKI YARDIMCI
SITKI YARDIMCI - 6 ay Önce

Ah be kardeşim, haberi ağrımız adına hevesle okurken, haber metninin sonundaki yol, su, elektrik sorunu tam bir şok.. Ya Allah aşkına, altyapı sorunu çözülmemiş proje olur mu? Üstelik kampanya bile başlatmışsınız. Üzüldüm.

SIRADAKİ HABER